Ціна на скраплений має бути знижена, – Президент

Ціна на скраплений має бути знижена, – Президент

«Питання складається із двох дуже важливих частин. Перша частина – це частина соціальна. Мова не йде про підприємства. Йдеться про те, що значна частина водіїв експлуатує автомобільний транспорт, який заправляється зрідженим газом, і різке  здорожчання цін не може бути прийнятним і не може залишатись без реакції влади», – підкреслив Петро Порошенко. Про це Президент сказав під час робочої поїздки до Львівської області, відповідаючи на запитання журналістів чи буде врегульована ситуація у зв’язку із різким підвищенням ціни на зріджений газ, яким українці заправляють автомобілі.

Глава держави наголосив, що з цього питання були поведені необхідні консультації з Урядом, і з Прем’єр-міністром. «Ми маємо абсолютно чіткі і погоджені підходи», – підкреслив він.

«Позиція перша: Антимонопольний комітет має вжити всіх заходів для того, щоб не допустити  монопольного становища і зростання ціни. Будуть перевірені всі постачальники газу. І якщо буде встановлений факт отримання монопольно високого прибутку, ті, хто це допустив будуть оштрафовані, і ситуація буде повернута до норми», – запевнив Глава держави.

За його словами, у цьому питанні є друга складова – геополітична. «Ви знаєте, що в умовах гібридної війни, коли основним постачальником скрапленого газу була Російська федерація, були прийняті рішення щодо припинення або обмеження постачання. Так само як це відбувалось з природнім газом», – нагадав Президент та додав: «Ми маємо навчитись жити в умовах гібридної війни».

Петро Порошенко також повідомив, що відбулось обговорення з урядом та дані відповідні доручення відповідним міністерствам, виробникам. «Ми маємо налагодити власне виробництво скрапленого газу і ті заблоковані обсяги з Російської федерації мають бути компенсовані українським виробництвом», – сказав він.

Президент зазначив, що протягом двох-трьох тижнів очікує результатів перевірки. «І вже у другій половині вересня поставлено завдання, впевнений, що воно має бути виконано, щодо зниження ціни на скраплений газ і притягнення до відповідальності тих, хто допустив порушення, якщо вони будуть встановлені», – наголосив Глава держави.

За його словами, відповідні завдання також надані Національній поліції, Генеральній прокуратурі і найближчим часом результати стануть відомі. «Тому, що, за моїм дорученням, до перевірки, безумовно, має бути залучена громадськість», – зауважив Президент.

Previous Порошенко проінспектував хід будівництва автодоріг на Львівщині
Next Порошенко підтримав ініціативи Львівщини щодо співпраці зі східними регіонами

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

На найвищій горі Львівщини запалили факел всесвітніх Бойківських фестин

На найвищій вершині Львівщини – горі Пікуй у селі Верхнє Гусне Турківського району запалили факел шостих міжнародних всесвітніх Бойківських фестин. Як повідомили в департаменті з питань культури, національностей та релігій

Львівщина Прокоментуй!

У Синютки працюють над Програмою розвитку галузі автобусобудування

Під керівництвом першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського відбулося засідання робочої групи із розроблення Програми розвитку галузі автобусобудування у Львівській області. Про це повідомили в департаменті економічної

Львівська обласна школа вищої спортивної майстерності святкує 70-ти річчя

Львівській обласній школі вищої спортивної майстерності виповнюється 70 років з часу заснування. Із цієї нагоди адресу ШВСМ надійшов вітальний лист Міністерства молоді та спорту  України зі слова подяки тренерському колективу