Музичук та Хоу зіграли ювелірними шахами

Музичук та Хоу зіграли ювелірними шахами

Сьогодні в готелі «Леополіс» чинній шаховій королеві та претендентці на це звання представили шаховий набір «Босфорські походи» від ювелірного дому «Лобортас».

Першою із шахами ознайомилась китаянка Хоу Іфань. Наступними оглянули та зіграли ними Марія Музичук разом із сестрою та мамою.

Відзначимо, що коштовними кубками, створеними на замовлення FIDE Класичним ювелірним Домом «Лобортас», нагороджуються чемпіони світу з шахів й переможці Гран Прі ФІДЕ, переможці міжнародних турнірів з гольфу, хокею, футболу.

Нагадаємо, завтра відбудеться п’ята партія Чемпіонату світу з шахів, перший хід в якій зробить Руслана Лижичко.

IMG_3008 IMG_3022 IMG_3080 IMG_3086 IMG_3095 IMG_3099

Довідка

Ці шахи мають синхронізовану механічну та електричну систему підняття й опускання шахового поля, під яким знаходиться аркада для  «битих» фігур або всієї партії. У процесі гри або після її завершення, вони повністю ховаються всередину столу. Причому система механіки й електроніки ідеально вміщається в невеликому об’ємі. Систему підйому разом з фігурами поміщено в компактний простір, об’ємом і площею трохи більших розмірів, ніж саме поле, й висотою, трохи більшою від висоти шахових фігур. Винаходом є телескопічний дворамний механізм, у якому розроблено й створено спеціальний вузол, що синхронізує раптове одночасне приведення ручного механічного та електричного приводів, схожий за принципом роботи на коробку-автомат сучасних автомобілів. Відчуття легкості підйому надає телескопічна механіка з противагами. Загальна вага конструкції разом з шахами становить близько 40 кг без підставки столу. При опусканні висувної частини, аби уникнути наїзду механізму на нерівно розташовану в арці шахову фігуру або неприбрані з критичної площини столу пальці рук, створена подвійна система захисту, що складається з електронних датчиків, які негайно зупиняють рух механізму, а також пружинної рамки, що страхує від неспрацювування електронного захисту.

chess-women-Lviv-2016-03-07_x0616sa_Press-service chess-women-Lviv-2016-03-07_x0625sa_Press-service chess-women-Lviv-2016-03-07_x0636sa_Press-service

Єдине в світі повно-нефритове поле виготовлено з рідкісного світлого і звичного темно-зеленого нефриту. Тільки Фаберже використовував в шахах нефрит, але лише на половину ігрового поля, через клітку. (Для довідки: цей, єдиний на сьогодні комплект ювелірних шахів з нефритом вважається найдорожчими в світі і знаходиться в колекції мільярдера Джона Діна зі США) Вінчає красу шахівниці орнамент по типу флорентійських мозаїк з тигрового і соколиного ока. З нефриту двох кольорів і такої ж мозаїки виконані й підставки під фігурами. Роботи зі створення шахів велися паралельно трьома колективами упродовж  2,5 років.

Previous Львів'янин Георгій Іваницький - чемпіон світу зі стрільбі з лука у приміщенні
Next У Дрогобичі відбувся вечір спортивної слави

About author

You might also like

На Новий рік житомиряни отримали черговий «сміттєвий» подарунок зі Львова

У ніч з 1 на 2 січня на 199 кілометрі автодороги Київ – Чоп, за селом Улашанівкою Пулинського району Житомирської області, знову вивантажили три фури зі сміттям. Про це розповіли розповіли

Львівщина Прокоментуй!

Сміття Садового об’єднає увесь світ (ВІДЕО)

 У мережі продовжують жартувати над проблемою вивозу сміття зі Львова. Пов’язано

У львівській мерії хотіли вкрасти майже 15 га земель Міноборони

Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов військового прокурора Західного регіону України та скасував протиправну ухвалу Львівської міської ради щодо прийняття у власність міста військових містечок та земель оборони. Про це