З Києва до Перемишля вирушить “Перший безвізовий поїзд”

З Києва до Перемишля вирушить “Перший безвізовий поїзд”

У неділю, 11 червня, з Києва до ЄС вирушить «Перший безвізовий поїзд» до Перемишля, на якому здійснять символічну першу безвізову подорож до ЄС 40 громадських активістів, аналітиків, експертів митців і журналістів – тих, хто працював над його досягненням, і тих, хто вірить у європейську ідентичність України.

Перед відправленням поїзда на Центральному залізничному вокзалі Києва відбудеться “церемонія прощання з візовим режимом”, під час якої з короткими промовами виступлять:

  • Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
  • Ян Пєкло, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні
  • Юргіс Вілчінскас, Голова відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні

Виступи відбудуться на відкритому повітрі, з питань акредитації звертайтеся за адресою pkravchuk.ewb(at)gmail.com.

Метою подорожі є символічний акт першого перетину кордону з ЄС за безвізового режиму, а також публічне обговорення і рефлексія питань свободи пересування в сучасному світі, шляху України до безвізового режиму, значення його набуття.

Під час зупинки у Львові до учасників подорожі приєднаються відомі львів’яни.

По прибуттю до Перемишля на залізничному вокзалі відбудеться прес-конференція, у якій візьмуть участь, окрім пасажирів поїзда, польські громадські діячі, інтелектуали, дипломати з обох сторін, зокрема, Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця та екс-депутат Європарламенту і громадський діяч Павєл Залєвський.

 

Стежити за перебігом поїздки у соцмережах можна буде за хештегами #безвізовийпоїзд #visafreetrain #безвизовыйпоезд

Захід організовано ГО «Європа без бар’єрів» та партнерами з інтернет-видання «Європейська правда» й Інституту світової політики, що виборювали безвізовий режим.

Захід проходить під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства за підтримки проекту “Громадська синергія”, що фінансується Європейським Союзом та реалізується Міжнародним фондом «Відродження».

Previous Патрульна поліція Львова нестиме посилений режим служби біля кордонів
Next У Польщі відбудуться урочистості з нагоди відзначення Свята української національної пам’яті

About author

You might also like

Економіка Прокоментуй!

Громади Львівщини не залучені до процесу контролю за витрачанням бюджетних коштів, – активісти

За минулий рік власні доходи місцевих бюджетів усіх рівнів у Львівській області зросли до 9,95 млрд грн у порівнянні з  6,41 млрд грн у 2015 р. Громадяни мають знати, як

У Дрогобичі вибрали найкращого депутата

Редакція Дрогобицького радіо «Франкова земля» напередодні 2017 року запропонувала слухачам провести моніторинг щодо того, наскільки поміченими є дрогобичани у п’яти номінаціях: політик, держслужбовець, депутат, доброволець-воїн, господарник. У рейтинговій таблиці «Автор

Львівщина Прокоментуй!

Нові «сміттєві перли» від Садового: Львів засмічують «доїжджаючі»

Мер Львова Андрій Садовий під час сьогоднішньої сесії ЛМР знову переклав провину із складною ситуацією на Грибовицькому сміттєзвалищі на керівництво держави та обурену громаду. А в тому, що Львів потерпає