Як у Садового програли черговий суд громадськості

Як у Садового програли черговий суд громадськості

Галицький районний суд Львова задовольнив позов ГО «Розвиток громади» до Львівської міської ради про визнання нечинними окремих положень регламенту Львівської міської ради. Про це повідомили у громадській організації.

2 березня 2017 року на пленарному засіданні Львівської міської ради за пропозиції міського голови та посадовців мерії було прийнято Ухвалу №1563 про внесення змін до ухвал Львівської міської ради від 17.03.2016 року № 260 «Про Регламент Львівської міської ради 7-го скликання» та від 10.11.2016 року № 1185 «Про порядок виступів на пленарних засіданнях Львівської міської ради», якими було визначено порядок участі громадян, членів територіальної громади м.Львова, представників засобів масової інформації у місцевому самоврядуванні, а саме: порядок доступу (можливість присутності) до пленарного засідання та порядок виступів на пленарних засіданнях Львівської міської ради.

Юристи ГО «Розвиток Громади» звернулися з позовною заявою до Галицького районного суду міста Львова, оскільки переконані що положення Ухвали є протиправними, незаконними та такими, що обмежують права членів територіальної громади м. Львова та представників масової інформації на участь в місцевому самоврядуванні та підлягають негайному визнанню не чинними.

Маючи на озброєнні те, що схожі правовідносини щодо Регламенту Ужгородської міської ради вже були предметом спору та в подальшому визнанні нечинними судом, юристи ГО «Розвиток Громади» впевнено відстояли інтереси львів’ян та переконали суд, що у українському законодавстві не передбачено підстав для обмеження доступу до засідань колегіальних органів місцевого самоврядування, окрім випадків передбачених Законами України «Про правовий режим надзвичайного стану» (стаття 18) та «Про правовий режим воєнного стану» (стаття 8).

Суд також врахував конституційно закріплену заборону на обмеження прав і свобод людини і громадянина, встановленої нормою статті 64 Конституції України і постановив визнати не чинними положення Регламенту Львівської міської ради прийняті ухвалою Львівської міської ради №1563 від 02.03.2017р «Про внесення змін до ухвал міської ради від 17.03.2016 року № 260 «Про Регламент Львівської міської ради 7-го скликання» та від 10.11.2016 року № 1185 «Про порядок виступів на пленарних засіданнях Львівської міської ради».

Юристи ГО «Розвиток Громади» переконані, що Львівський окружний апеляційний суд підтримає рішення першої інстанції та відновить демократичний принцип участі членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні.

Previous В "Укрзалізниці" назвали вартість проїзду до Болгарії
Next На Львівщині розпочинають громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

Майже 400 млн гривень страхових відшкодувань виплатили потерпілим на виробництві

Упродовж 8 місяців робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Львівській області виплатили потерпілим на виробництві страхових відшкодувань на загальну суму 379,6 млн

Львівський лікар-педіатр встановить світовий рекорд Гіннеса

За підтримки управління молоді, сім’ї та спорту міста Львова, 6 серпня о 18:00 на площі перед Львівським оперним театром Олег Скавиш здійснить неможливе: лише з допомогою власних зубів він спробує

На Львівщині майже місяць розшукують чоловіка (ФОТО)

Стрийським ВП ГУНП у Львівській області розшукується безвісті зниклий Грициндишин Володимир Йосифович, 15.07.1972 р.н., мешканець с. Фалиш, Стрийського району, який 27 вересня вийшов з дому та досі не повернувся. Про