В Івано-Франківську, Коломиї та Чернівцях відбудуться урочистості з нагоди 150-річчя залізничної лінії

В Івано-Франківську, Коломиї та Чернівцях відбудуться урочистості з нагоди 150-річчя залізничної лінії

З нагоди 150-ї річниці від дня прибуття першого потяга зі Львова до сучасного Івано-Франківська, Коломиї та Чернівців, на четвер, 8 вересня, залізничники запланували урочистості на вокзалах цих міст. У дорогу, якою прямував потяг у вересні 1866 року, до 150-річчя лінії відправиться ретро-потяг на чолі із паровозом Л-3535.

Перша зупинка ретро-потяга – на станції Івано-Франківськ. Прикарпатців запрошуємо на урочистості о 10:00 год.

До уваги представників ЗМІ!!! У зв’язку з особливостями сценарію та потребою в організації переїздів для представників ЗМІ, брифінг керівництва залізниці та представників місцевої влади заплановано о 9.30 біля центральної сцени на першому пероні вокзалу Івано-Франківськ. Основна тема: історія, проблематика та перспективи залізничного руху на дільниці Львів-Чернівці.

Далі за маршрутом – зупинка та святкові заходи на Коломийському вокзалі – о 12:00 год. Паровоз прибуватиме на кінцеву станцію – у Чернівці, о 15:00 год. Тут відбудуться фінальні святкування на першому пероні головного вокзалу.

Для усіх охочих журналістів буде організовано також виїзд зі Львова.

Прохання до представників ЗМІ акредитуватись на урочистості за телефонами (032) 226-26-95, 0971849733 або відправити контактні дані на електронну адресу press_centr@railway.lviv.ua.

Історична довідка.

Після побудови залізниці Перемишль-Львів, фактичним прологом «піднесення» залізниці став реалізований за вкрай несприятливих обставин у 1866 році проект Львівсько-Чернівецької залізниці.

Проект майбутньої траси розробили англійські інженери. Будівництво розпочалося у травні 1865 року. Залізниця пролягла через Ходорів, Галич, Станіславів, Коломию, Снятин та пов’язала Львів зі столицею Буковини. 1 вересня 1866 року, у суботу, об 11 годині ранку прикрашений прапорами та гірляндами потяг, у якому розмістились кілька сотень осіб, під звуки військового оркестру вирушив зі Львова. Столиця Буковини зустріла потяг о 20:00 годині численним натовпом міщан. Від їхнього імені прибулих вітав бургомістр Яків Петрович. Потяг вирушав зворотно аж увечері 2 вересня.

Previous На Львівщині на території школи сталося групове зґвалтування
Next У Львові відбудеться всеукраїнський Форум громадських організацій

About author

You might also like

Завтра у Львові розпочинають опалювальний сезон

Відповідно до розпорядження міського голови Львова від 10.10.2016 р. №516, завтра, 11 жовтня, у Львові розпочинається опалювальний сезон для населення. Сьогодні, 10 жовтня, тепловики відновлюють подачу опалення до усіх бюджетних

Львівщина Прокоментуй!

На Львівщині знову відбудуться вибори

Центральна виборча комісія призначила на 30 квітня перші вибори в трьох об’єднаних територіальних громадах (ОТГ), утворених у межах Львівської області. Відтак з цієї дати на Львівщині кількість ОТГ сягне 25-ти,

Львівщина Прокоментуй!

У Синютки знову звинуватили Садового у бездіяльності

Станом 5 травня, виконавці порушили терміни розгляду 232 звернення, що надійшли на «Гарячу лінію області».  За словами директора Львівського обласного контактного центру Тараса Роп’яника, найчастіше львів’яни звертались на «гарячу лінію»