В Івано-Франківську, Коломиї та Чернівцях відбудуться урочистості з нагоди 150-річчя залізничної лінії

В Івано-Франківську, Коломиї та Чернівцях відбудуться урочистості з нагоди 150-річчя залізничної лінії

З нагоди 150-ї річниці від дня прибуття першого потяга зі Львова до сучасного Івано-Франківська, Коломиї та Чернівців, на четвер, 8 вересня, залізничники запланували урочистості на вокзалах цих міст. У дорогу, якою прямував потяг у вересні 1866 року, до 150-річчя лінії відправиться ретро-потяг на чолі із паровозом Л-3535.

Перша зупинка ретро-потяга – на станції Івано-Франківськ. Прикарпатців запрошуємо на урочистості о 10:00 год.

До уваги представників ЗМІ!!! У зв’язку з особливостями сценарію та потребою в організації переїздів для представників ЗМІ, брифінг керівництва залізниці та представників місцевої влади заплановано о 9.30 біля центральної сцени на першому пероні вокзалу Івано-Франківськ. Основна тема: історія, проблематика та перспективи залізничного руху на дільниці Львів-Чернівці.

Далі за маршрутом – зупинка та святкові заходи на Коломийському вокзалі – о 12:00 год. Паровоз прибуватиме на кінцеву станцію – у Чернівці, о 15:00 год. Тут відбудуться фінальні святкування на першому пероні головного вокзалу.

Для усіх охочих журналістів буде організовано також виїзд зі Львова.

Прохання до представників ЗМІ акредитуватись на урочистості за телефонами (032) 226-26-95, 0971849733 або відправити контактні дані на електронну адресу press_centr@railway.lviv.ua.

Історична довідка.

Після побудови залізниці Перемишль-Львів, фактичним прологом «піднесення» залізниці став реалізований за вкрай несприятливих обставин у 1866 році проект Львівсько-Чернівецької залізниці.

Проект майбутньої траси розробили англійські інженери. Будівництво розпочалося у травні 1865 року. Залізниця пролягла через Ходорів, Галич, Станіславів, Коломию, Снятин та пов’язала Львів зі столицею Буковини. 1 вересня 1866 року, у суботу, об 11 годині ранку прикрашений прапорами та гірляндами потяг, у якому розмістились кілька сотень осіб, під звуки військового оркестру вирушив зі Львова. Столиця Буковини зустріла потяг о 20:00 годині численним натовпом міщан. Від їхнього імені прибулих вітав бургомістр Яків Петрович. Потяг вирушав зворотно аж увечері 2 вересня.

Previous На Львівщині на території школи сталося групове зґвалтування
Next У Львові відбудеться всеукраїнський Форум громадських організацій

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

Львівщина вироблятиме більше туалетного паперу

Кохавинська паперова фабрика, що у смт. Гніздичів Жидачівського району, нарощує виробничі потужності. Сьогодні, 8 грудня, на цьому підприємстві запрацювала сучасна виробнича лінія. Про це повідомила прес-служба ЛОДА. На потреби підприємства

Львівщина Прокоментуй!

У Львівській філармонії до Дня добровольця відбувся благодійний концерт

У вівторок, 14 березня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин відвідав благодійний концерт у Львівській філармонії, приурочений Дню українського добровольця. Про це повідомляє прес-служба обласної ради Це свято відзначають цьогоріч

Політика Прокоментуй!

У Львові відбулось ХХ засідання польсько-української прикордонної комісії

У Львові за підтримки Львівської обласної державної адміністрації українська і польська делегації провели чергове 20-те засідання прикордонної комісії. Про це інформує прес-служба ЛОДА. Українську делегацію очолював Сергій Воронний, Адміністрація Держприкордонслужби