У Львові відбудеться судове засідання щодо будівель відпочинкового комплексу

У Львові відбудеться судове засідання щодо будівель відпочинкового комплексу

У вівторок, 21 лютого, в Господарському суді Львівської області (м.Львів, вул.Личаківська, 128 ) відбудеться судове засідання у справі вилучення комплексу будівель оздоровчого табору для дітей та підлітків «Дружба» за адресою с.Свірж Перемишлянського району Львівської області з власності Львівської обласної організації профспілки  працівників агропромислового комплексу України та передачі їх у спільну власність територіальних громад сіл і міст Перемишлянського району.

Початок засідання – 12:30.

«Складно переоцінити значення, яке має повернення оздоровчого табору «Дружба» до спільної власності територіальних громад сіл і міст Перемишлянського. Ми добре розуміємо, що дітей з нашого району хочуть позбавити права оздоровлюватись в місцях, спеціально для цього призначених. Ми не можемо цього дозволити та вимагаємо від суду справедливості. Адже табір був збудований саме представниками територіальних громад нашого району, які колись працювали у колгоспах», – пояснює голова Перемишлянської районної ради Роман Андрусишин.

Вже майже десять років Перемишлянська районна рада в судовому порядку намагається повернути табір місцевим громадам. Його матеріально-технічна база застаріла і потребує модернізації: комплекс працює в обмеженому режимі, а чинний власник табору неспроможний забезпечити дітей, що приїжджають оздоровлюватись, належними умовами.

«Повернувши табір громадам, ми маємо намір розвивати його і тим самим хочемо відновити рекреаційно-оздоровчий потенціал Перемишлянського району», – каже Роман Андрусишин.

Також повідомляємо, що в ніч на 19 лютого, невідомі розбили скло у автомобілі заступника голови Перемишлянської  районної ради Тараса Мартиняка. Сталося це безпосередньо під вікнами його помешкання.

«Скоєння такого злочину я особисто розцінюю як спосіб залякати найактивніших представників районних громад у справі про повернення табору «Дружба у с.Свірж його законним власникам.  Проте запевняю наших опонентів у цій судовій справі: ніщо не змусить нас відмовитись від наміру повернути вкрадене у територіальних громад сіл і міст Перемишлянського району»,  – каже Тарас Мартиняк.

Довідка

У кінці 70-х років минулого століття виконавчим комітетом Перемишлянської районної ради було прийнято рішення про будівництво у с.Свірж піонерського табору, в якому мали б оздоровлюватись діти працівників сільськогосподарської сфери. Своє функціонування табір розпочав у 1984 році.

20.05.2008р. Перемишлянською районною радою було прийняте рішення № 222, відповідно до якого вирішено визнати комплекс будівель оздоровчого табору для дітей та підлітків «Дружба» за адресою: с.Свірж Перемишлянського району Львівської області, спільною власністю територіальних громад сіл і міст Перемишлянського району.

Не зважаючи на те, що про таке прийняте позивачем рішення було повідомлено Свірзьку сільську раду, 12.06.2008р. виконавчим комітетом Свірзької сільської ради було прийняте рішення № 50, яким дозволено бюро технічної інвентаризації видати свідоцтво на право спільної власності на будівлі оздоровчого табору для дітей та підлітків «Дружба» по вул.Підлісна, 12 в с.Свірж Перемишлянського району Львівської області Львівській обласній організації профспілки працівників агропромислового комплексу та колективу оздоровчого табору «Дружба» та провести державну реєстрацію права власності на вищезгаданий об’єкт нерухомого майна у бюро технічної інвентаризації.

В подальшому, 16 вересня 2008 року, виконком Свірзької сільської ради прийняв рішення № 67 «Про приведення у відповідність рішення виконавчого комітету Свірзької сільської ради № 50 від 12.06.2008 р.». Зазначеним рішенням виконавчого органу Свірзької сільської ради дозволено бюро технічної інвентаризації видати свідоцтво на право спільної власності на будівлі оздоровчого табору «Дружба» по вул. Підлісній, 12 в с.Свірж Перемишлянського району Львівської області Львівській обласній організації профспілки працівників агропромислового комплексу та оздоровчого табору для дітей та підлітків «Дружба» с. Свірж, а також провести державну реєстрацію права власності на вищезгаданий об’єкт нерухомого майна у бюро технічної інвентаризації за Львівською обласною організацією профспілки працівників агропромислового комплексу та оздоровчим табором «Дружба» с. Свірж. На підставі такого рішення № 67 від 16.09.2008р. було видане 27.11.2008р. свідоцтво про право власності.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 03.08.2016р. у справі № 914/369/16 було залишено без розгляду позов Перемишлянської районної ради Львівської області до виконкому Свірзької сільської ради, Львівської обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу України, Оздоровчого табору для дітей та підлітків «Дружба» про скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно і визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно .

Також ухвалою Вищого адміністративного суду України від 16.06.2016р. у справі за позовом прокурора Перемишлянського району Львівської області до Перемишлянської районної ради Львівської області про визнання нечинним рішення Перемишлянської районної ради № 222 від 20.05.2008р. «Про визнання оздоровчого табору для дітей та підлітків «Дружба» спільною власністю територіальних громад сіл і міст Перемишлянського району» та за позовом Перемишлянської районної ради Львівської області до виконавчого комітету Свірзької сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Свірзької сільської ради від 12.06.2008р. № 50 «Про розгляд заяви Львівської обласної організації профспілки працівників агропромислового розвитку та колективу оздоровчого табору «Дружба» с.Свірж Перемишлянського району Львівської області про дозвіл на видачу свідоцтва про право спільної власності на будівлі табору» та від 16.09.2008р. № 67 «Про приведення у відповідність рішення виконавчого комітету Свірзької сільської ради № 50 від 12.06.2008р» були скасовані рішення в даній справі судів попередніх інстанцій, а провадження у справі за позовом прокурора Перемишлянського району Львівської області до Перемишлянської районної ради Львівської області про визнання нечинним рішення Перемишлянської районної ради № 222 від 20.05.2008р. «Про визнання оздоровчого табору для дітей та підлітків «Дружба» спільною власністю територіальних громад сіл і міст Перемишлянського району» було закрито і роз’яснено позивачу право на звернення до суду в порядку господарського судочинства.

В частині позовних вимог Перемишлянської районної ради Львівської області до виконавчого комітету Свірзької сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Свірзької сільської ради від 12.06.2008р. № 50 «Про розгляд заяви Львівської обласної організації профспілки працівників агропромислового розвитку та колективу оздоровчого табору «Дружба» с.Свірж Перемишлянського району Львівської області про дозвіл на видачу свідоцтва про право спільної власності на будівлі табору» та від 16.09.2008р. № 67 «Про приведення у відповідність рішення виконавчого комітету Свірзької сільської ради № 50 від 12.06.2008р» провадження було закрито ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.10.2015р., залишеним без змін в цій частині вищевказаною ухвалою Вищого адміністративного суду України від 16.06.2016р.

Таким чином, відповідно до вимог ст.12 ГПК України даний спір щодо визнання недійсним і скасування рішень виконавчого комітету Свірзької сільської ради від 12.06.2008р. № 50 та 16.09.2008р. № 67, свідоцтв про право власності від 02.07.2008р. та від 27.11.2008р. підвідомчі господарському суду.

Вищевказані рішення виконавчого комітету Свірзької сільської ради від 12.06.2008р. № 50 та 16.09.2008р. № 67, свідоцтва про право власності від 02.07.2008р. та від 27.11.2008р. прийняті та видані відповідачем з грубими порушеннями вимог законодавства, без жодних законних підстав для їх прийняття, та порушують права та законні інтереси позивача.

Так, згідно ч.3 ст.24, ст.2559 Закону України «Про місцеве самоврядування», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим – також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Відповідно до ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території.

Ч.1 ст.21 ЦК України передбачено, що суд визнає незаконним і скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить законодавству і порушує цивільні права та інтереси.

Рішення виконкому Свірзької сільської ради № 50 від 12.06.2008р. № 67 від 16.09.2008р. прийнято з перевищенням наданих йому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноважень та вимог ст.328 ЦК України, оскільки виконком Свірзької сільської ради надав дозвіл на виготовлення права власності на усі будівлі табору,  не врахувавши того, що частина спірного нерухомого майна, а саме 19 (дев’ятнадцять) будиночків табору «Дружба» були збудовані за кошти колишніх сільськогосподарських підприємств району і передані табору «Дружба» лише на баланс, а не у власність.

Таким чином, для оформлення права власності на будівлі табору «Дружба» за Львівською обласною організацією профспілки працівників агропромислового комплексу та оздоровчим табором для дітей та підлітків «Дружба» жодних визначених Законом підстав не було і такі підстави не вказані в оспорюваних рішеннях.

При прийнятті даного рішення виконком керувався ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка зазначає, що виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, крім повноважень, передбачених вищезгаданим законом, здійснюють й інші надані їм законом повноваження. Оскільки, зазначена норма закону не містить чіткого роз’яснення «інших повноважень», вважаємо, що її застосування у даному випадку є недостатнім. Окрім цього жоден закон України чи підзаконний нормативно-правовий акт не надає права виконавчим комітетам рад на свій розсуд розпоряджатися чужим майном і не передбачає набуття права власності на майно, яке передане лише у користування, або на баланс.

П.п. 9, 10 п.«б» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції діючій на час виникнення спірних правових) передбачені повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо обліку нежилих приміщень на відповідній території незалежно від форм власності, внесення пропозицій їх власникам щодо використання таких приміщень для задоволення потреб територіальної громади; обліку та реєстрації відповідно до закону об’єктів нерухомого майна незалежно від форм власності, тобто на підставі зазначених правових норм виконком Свірзької сільської ради не вправі був приймати оспорювані рішення про оформлення права власності на спірні об’єкти за відповідачем 2 і відповідачем 3.

При прийнятті оспорюваних рішень виконком Свірзької сільської ради керувався також  Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002р № 7/5 (надалі – Тимчасове положення).

Відповідно до п.1.2 Тимчасового положення (в редакції діючій на час виникнення спірних правовідносин) положення діє на всій території України і є обов’язковим для виконання громадянами, міністерствами, іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності.

Нормами п.п. 1.6, 3.3 Тимчасового положення передбачено, що інвентаризаційні роботи та матеріали технічної інвентаризації проводяться виключно тим БТІ, яке здійснює свою діяльність на території тієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій розташований об’єкт нерухомого майна.

Роботи по оформленню технічної документації (технічних паспортів) на будівельні споруди оздоровчого табору для дітей та підлітків «Дружба» проводились у квітні-червні 2008 року працівниками обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», зона обслуговування якого не поширювалася на територію Перемишлянського району, а саме, с.Свірж, де розташований оздоровчий табір для дітей та підлітків «Дружба».

Відповідні роботи по оформленню технічної документації табору повинні були проводитися комунальним підприємством Львівської обласної ради «Золочівське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», до зони обслуговування якого належить територія Перемишлянського району.

Розділом 6 Тимчасового положення (в редакції діючій на час виникнення спірних правовідносин) визначені особливості оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна.

Так, п.6.1 Тимчасового положення передбачено, що оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності:

а) місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування:

– фізичним особам та юридичним особам на новозбудовані,перебудовані або реконструйовані об’єкти нерухомого майна за наявності акта про право власності на землю або рішення про відведення земельної ділянки для цієї мети та за наявності акта комісії про прийняття об’єкта і введення його в експлуатацію;

– фізичним особам та юридичним особам, які в разі ліквідації (реорганізації) підприємства, об’єднання, організації отримали у власність у встановленому законодавством порядку нерухоме майно підприємства, об’єднання, організації, що ліквідовується;

– фізичним та юридичним особам на підставі документів, установлених законодавством, які підтверджують їх право власності на об’єкти нерухомого майна, крім правовстановлювальних документів, передбачених у додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно;

При прийнятті оспорюваних рішень і видачі оспорюваних свідоцтв про право власності відповідачем 1 було порушено порядок оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна з видачею свідоцтва про право власності, передбаченого розділом 6 Тимчасового положення, оскільки для оформлення такого права власності з видачею свідоцтва були відсутні відповідні документи, вказані в п.6.1 Тимчасового положення.

Необхідно звернути увагу, що спірні будівлі табору «Дружба» були спорудженні на початку 1980 років 20 ст. за кошти колишніх сільськогосподарських підприємств Перемишлянського району.

Виконавчим комітетом Перемишлянської районної ради народних депутатів 16.08.1979 року було прийняте рішення №238 «Про організацію будівництва районного табору праці та відпочинку», яким за результатами розгляду пропозиції виконкому районної ради, колгоспів, правління сільського господарства, відділу народної освіти райвиконкому, районного архітектора, районної інспекції держпожнагляду та районної райсанепідстанції, виконком районної Ради народних депутатів вирішив затвердити рішення міжколгоспної ради про будівництво районного табору праці та відпочинку кожним колгоспом району.

20 червня 1980 року виконавчим комітетом Перемишлянської районної ради народних депутатів прийнято рішення №204 «Про дозвіл на будівництво табору праці і відпочинку для школярів в с. Свірж».

Будівництво табору здійснювалося на протязі 1980 – 1984 років за рахунок коштів колишніх колективних сільськогосподарських підприємств (колгоспів) району.

В подальшому, в 1988 р. будівлі, споруджені колишніми сільгосппідприємствами району, були передані останніми на баланс оздоровчого табору, що підтверджується відповідними актами приймання – передачі майна.

Оспорювані рішення та свідоцтва, окрім вищевказаних порушень, також порушують вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 05.09.1996 р. № 1060 «Про поетапну передачу у комунальну власність об’єктів соціальної сфери, житлового фонду сільськогосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу, заснованих на колективній та інших формах недержавної власності», відповідно до якої з метою створення сприятливих умов для господарювання сільськогосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу, заснованих на колективній та інших формах недержавної власності, комплексного розвитку соціальної сфери сільських населених пунктів, створення умов для структурної перебудови економіки на селі, збереження функціонального призначення об’єктів соціальної сфери Кабінет Міністрів України постановив встановити, що передачі у комунальну власність підлягають: дитячі дошкільні заклади, школи та інші заклади освіти, табори для відпочинку і оздоровлення дітей, об’єкти культури та аматорського спорту, приміщення будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, об’єкти охорони здоров’я і побуту.

Виходячи з наведеного вище, об’єкти, що споруджувалися за кошти колишніх сільськогосподарських підприємств району, а саме 19 будиночків, не підлягали передачі у власність Львівської обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу та оздоровчого табору «Дружба», а тому оскаржувані рішення виконкому Свірзької сільської ради № 50 від 12.06.2008р., № 67 від 16.09.2008р. та прийняті на їх підставі свідоцтва підлягають визнанню недійсними як такі, що суперечать наведеним в даному позові вимогам законодавства.

Revenue The company is projecting the current fiscal year to see a 2 3% dip in revenue from the prior year at about $4.5B. It is hard to expect more than 1 2% increase in 2015 as the company will still be in a long term transition, but we expect to start to see some positive synergies coming through. From there, the questions really begin for CA. If the company can execute in the manner they want, we should be able to see them get into the industry growth levels, which are expected to be about 6 8% CAGR. Therefore, something in that range should be expected for the next couple years after that on the high side and 3 5% on the low side.And the older the kids get, the more intensely they feel right and wrong (one toddler actually smacked the bad puppet). But all of it happens at an age when they shouldn’t even have witnessed enough good or evil to even know what it is. We practically come out of the womb wanting to administer pain to bad guys. Cheap Air Jordan Because you’ll be tempted to, trust us. Do you promise? OK .For most of Japan’s history, wealth and consumerism were looked down upon in total disdain. The early Japanese basically lived like the Amish, if the Amish had kickass swords and unflattering haircuts. In fact, merchants and capitalists were always traditionally considered Replica Air Jordans the lowest rung of society, below bureaucrats, farmers and artisans. Commodore Matthew Perry drove his ships into Japan and offered a compromise either they would open trade up and buy America’s Cheap Jordan shit, or he would raze their country to the ground. Realizing that they were defenseless against Perry’s giant guns, the Japanese opted to fall in line with the rest of the world and industrialize. It’s Cheap Oakleys Sunglasses just that when the Japanese do something from perversion to social reform they don’t half ass it. In a matter of mere decades, they turned their feudal society into a completely industrial nation.Mr. MALINOWSKI: Well, they might not be pretty bad. I mean, there was a lawsuit back in 2008, that some 2,000 former NFL players filed against the NFL Players Association for licensing deals cheap nfl jerseys that they made with various companies, including Electronic Arts, that they were due millions in back royalties for using their likenesses and appearances without due compensation.Morally, the Republic was in a state of ferment and consequent weakness, which so often accompanies louis vuitton wallets the period of social reform. The strength arrayed against her was just then overwhelming; I mean the comparatively honest (because open) strength of armed forces. But, probably from innate inclination towards treachery, Frederick of Prussia selected for himself the part of falsehood and deception.As Michael Kors sandals to Austria, it shed diplomatic tears over the transaction.
Previous Артур Яронь і «Віртуози Львова» зіграють «героїчного» Бетховена для поранених в АТО
Next У Тимошенко виступили проти підвищення зарплат українцям

About author

You might also like

Львів відзначає своє 760-ліття (оновлена програма)

Цього року святкування Дня міста у Львові припали на Великодні свята і триватимуть до 9 травня. Святкування Дня міста Львова проходитиме під назвою «760 років унікальних історій. Розкажи свою». Творимо

У Львівській політехніці проведуть День відкритих дверей бакалаврської програми Інтернет речей (Іnternet of Things)

В суботу, 29 квітня, об 11.00 годині в головному корпусі НУ «Львівська політехніка» (вул. Степана Бандери, 12) на 2 поверсі в 217 аудиторії відбудеться День відкритих дверей бакалаврської програми Інтернет

Львівщина та Офіс Ради Європи співпрацюватимуть в питанні децентралізації

Основні напрямки співпраці між Львівщиною та Офісом Ради Європи в Україні обговорили керівництво області з новопризначеним керівником Офісу Мортеном Енбергом. Про це повідомила прес-служба обласної ради. Серед пріоритетних завдань, які