Ставропігійське вище професійне училище Львова святкує 430-річчя

Ставропігійське вище професійне училище Львова святкує 430-річчя

11-13 травня відбудуться урочисті заходи з нагоди 430-річчя освітньої та друкарської діяльності ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова». Ставропігійське вище професійне училище м. Львова – один із навчальних закладів Львова, де учнів навчають друкарській справі. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Урочисті заходи:

11 травня о 15.00 год – урочисте відкриття з нагоди 430-ої річниці освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова за адресою: м. Львів, вул. Є. Плужника, 6, актовий зал.

12 травня о 10.00 год – презентація напрямів діяльності Львівського Ставропігійського братства та видатних постатей Ставропігії у період з 1586 до 2016 р. за адресою: м. Львів, вул. І.Федорова, 9.

12 травня о 12.30 год – відкриття з метою забезпечення сучасних освітніх технологій для підготовки фахівців у галузі поліграфії Навчально-практичного центру поліграфічного виробництва з використання обладнання ТзОВ «Xerox (Україна) ЛТД» за адресою: м. Львів, вул. І.Федорова, 9.

У заходах візьмуть участь представники Міністерства освіти і науки України, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, управління освіти м. Львова та департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, а також роботодавці – соціальні партнери Ставропігійського ВПУ м. Львова, керівники навчальних закладів України з підготовки фахівців для поліграфічної галузі.

«Державний навчальний заклад «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» бере свій початок від першої освітньої установи в Україні – братської школи Львівського Успенського братства. Львівське братство було першою організацією, що опікувалася освітнім, культурним, громадським життям українців, а також провадила політичну боротьбу за права українського населення. Згодом Львівське братство одержало грамоту ставропігії, тобто право незалежності від місцевої церковної влади, і стало називатися Львівським Ставропігійським братством.  Діяльність братства в історію увійшло як перше українське відродження.

Свою культурну діяльність Львівське братство розпочало з організації української міської школи вищого, ніж усі дотеперішні, рівня і з викупу від лихваря друкарні Івана Федорова. Від січня 1586 року у Львові офіційно діє славнозвісна братська школа. Саме цей період – кінець 1585 – початок 1586 року – звичайно вважають за початок братської Ставропігійської школи і друкарні», – розповідають організатори.

Previous Українські компанії ознайомлять з інструментами виходу на міжнародний ринок
Next На день Львова відбудеться Кубок міста з кіокушинкай карате

About author

You might also like

Руслана показала свій «дикий» стиль життя

Співачка та громадський діяч Руслана Лижичко не перестає дивувати своїх шанувальників. На цей раз співачка відсвяткувала Водохреще не традиційним зануренням в ополонку, а продемонструвала всім, як вона вправно поєднує спів

Економіка Прокоментуй!

На Львівщині звільнили 11 податківців

Управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Львівській області з метою протидії корупційним проявам та правопорушенням в органах ДФС у Львівській області, усунення причин та передумов, які призводять до їх скоєння

Львівщина Прокоментуй!

У Львові знову пікетуватимуть Садового

Завтра, 29 вересня,  продовжиться безстрокова акція протесту учасників АТО проти бездіяльності львівської мерії. Бійці закликають львів’ян прийти на підтримку. Про це повідомили в соцмережі а сторінці Львівської обласної спілки соціального