Незацікавленість? Інертність? Байдужість?

Незацікавленість? Інертність? Байдужість?

Так вже склалося, що я кількоразово стала свідком зустрічей львів”ян та одного з кандидатів до міськради. Не пишу тут ні імен, ні назв районів, ні вулиць – я не про то. Мене дуже здивувало кілька моментів, а точніше один, що з них випливає: люди, а чого ми такі байдужі? Причому найстрашніше, що ми байдужі вже самі до себе…

Ми хочемо жити краще, але не хочемо ніц для того зробити. Ми готові годинами стояти на холоді і гнівно розповідати про свої біди, але коли мова заходить бодай про найменший крок у бік їх вирішення, ми тікаємо додому. Чому ми вперто продовжуємо вірити в те, що наше хороше майбутнє залежить від будь-кого, тільки не від нас самих? Звідки то в нас?

А ви звертали увагу на подібні прояви байдужості? Чи то мені так “щастить”?

Previous У пошуках втраченої правди
Next Провінція

About author

You might also like

У Львові десять шкільних працівників попалися на корупції

Впродовж 2014-2016 років управління освіти Львівської міськради здійснило перевірки у дев’яти школах міста через скарги батьків щодо  незаконного збору та використання батьківських коштів. Про це йдеться в відповіді  управління освіти

На Львівщині сплатили понад 300 млн гривень патріотичного податку

Надходження військового збору до держбюджету за січень – липень становлять 300,1 млн грн, що майже на 43 млн грн більше прогнозованого показника. Про це повідомляє Головне управління ДФС у Львівській області.

На Вінниччині люди заблокували фури з львівським сміттям

В райцентр Погребище Вінницької області привезли 12 фур сміття з Львівщини. Про це кореспонденту Depo.Вінниця повідомив голова райдержадміністрації Іван Вінник. За його словами, фури з побутовими відходами почали блокувати місцеві активісти. З

  • Це така риса нашого менталітету – Моя хата скраю, я нічо не знаю!  Десь промовчати, вкрасти на роботі, обісрати владу подискутувати про політичний стан нашої держави – все це у нас в крові. Усі хто хоч щось намагаються робити як в соціальному плані (допомога дитбудинкам, бібліотекам) чи фінансово (розвивають власний бізнес, торгують) визивають лютий батхерт у досить великої частини нашої держави. Сюди ще можна дбавити стереотипи, такі як: лікар/міліціонер=взяточник; маєш гроші, значить вкрав; купив віндоус (це якщо говорити про софт) ну і дебіл ну і зря! Коли кожен громадянин намагається надурити державу, варто очікувати що і держава віддячить тим же.

  • до речі, прислів”я це колись звучало так: “моя хата скраю – перший ворогів стрічаю” і походить воно ще з козацьких часів… а ми його отак перекрутили.

  • Думаю, тут ще мають значення дві речі: страх та знеавіра, навіть якщо вони не усвідомлені. Людина не зробить важливого кроку, скажімо, проти чогось, що вважає неправльним, якщо впевнена, що її крок нічого не змінить і водночас знаючи, що її буде покарано. Звісно, це не аксіома. Задумавшись, я зрозуміла, що саме це мене зупиняло тоді, коли можна було б діяти.