На Старосамбірщині в урочищі Саліна вшанували пам’ять жертв НКВС

На Старосамбірщині в урочищі Саліна вшанували пам’ять жертв НКВС

У м. Добромилі Старосамбірського району відбулися  скорботні заходи зі вшанування пам’яті жертв НКВС. Про це повідомила прес-служба ЛОДА.

Розпочалися скорботні заходи на Ринковій площі міста Добромиля, біля приміщення колишньої тюрми НКВС. Там за безневинно убієнними в’язнями Перемишля та навколишніх в’язниць, замордованих органами НКВС у червні 1941 року, відправили поминальну екуменічну панахиду.

“Сьогодні нас об’єднала молитва та пам’ять про невинно убієнних людей – жертв московсько-більшовицького режиму, – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. – Важливо, щоб ми не забували про ці жертви. Наша пам’ять дозволить їм жити вічно, а нам допоможе у боротьбі з агресором.  Адже й сьогодні ворожий режим зазіхає на нашу незалежність”.

Після панахиди відбувся спільний піший похід зведених колон процесій християнських громад і учасників вшанування жертв комуністичного терору до урочища Саліна, покладання вінків та квітів до могил жертв НКВС, закатованих у Добромильській тюрмі. На “Верхній могилі” в урочищі Саліна відправили поминальну екуменічну панахиду за жертвами репресій, а на території “Нижньої могили” поклали квіти до пам’ятного знаку жертв НКВС. Після покладання відбулася поминальна екуменічна панахида.

Заходи завершилися Траурним Віче за участю свідків трагедії, представників органів виконавчої і представницької влади, органів місцевого самоврядування, громадсько-політичних організацій, представників громадськості, духовенства та хорових колективів.

Довідка:

Саліна – урочище, де знаходилися соляні шахти. Розташоване поблизу м. Добромиля Старосамбірського району Львівської області.

В кінці червня Добромильське НКВС, що діяло тут з 1939 року, поспішно замітало за собою сліди. В колишню соляну шахту, що розташована в урочищі Саліна (між містом Добромиль і селом Солянуватка) кати скидали тіла вбитих і замордованих, що вважалися злочинцями та ідеологічними ворогами.

Загалом у червні 1941 року на Саліні органи НКВС стратили близько 3600 осіб. Напередодні трагедії з Перемишля (Польща) сюди пригнали арештантів. Жертвами стали і в’язні інших тюрем Західної України.

Останні вбивства на Саліні відбулися в період з 22 по 26 червня 1941 року.

Previous Діти учасників АТО з Миколаївщини провели вікенд у Львові
Next Львів’ян запрошують послухати, коли у місті буде електронний квиток

About author

You might also like

17-поверховий самобуд у Львові обіцяють понизити лише на два поверхи, – експерт

Інспекція архітектурно-будівельного контролю повинна не стільки реєструвати дозволи на будівництво, скільки контролювати дотримання будівельного законодавства. Вона не має права не зареєструвати, якщо будівельник зазначив усю інформацію. Але повинна перевірити, наскільки

Львівщина Прокоментуй!

Іспанська компанія має намір втілювати на Львівщини проекти з енергозбереження

У середу, 3 серпня, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак зустрілася із генеральним директором іспанської компанії “Clysema” Девідом Труебою. На зустрічі вони обговорили можливість реалізації на Львівщині проектів

Львівщина Прокоментуй!

У Львові студенти 25 вищих військових навчальних закладів склали присягу

Сьогодні в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулась урочиста та знаменна подія – студенти 25 вищих військових навчальних закладів Західного регіону України склали Військову присягу на вірність