На Старосамбірщині в урочищі Саліна вшанували пам’ять жертв НКВС

На Старосамбірщині в урочищі Саліна вшанували пам’ять жертв НКВС

У м. Добромилі Старосамбірського району відбулися  скорботні заходи зі вшанування пам’яті жертв НКВС. Про це повідомила прес-служба ЛОДА.

Розпочалися скорботні заходи на Ринковій площі міста Добромиля, біля приміщення колишньої тюрми НКВС. Там за безневинно убієнними в’язнями Перемишля та навколишніх в’язниць, замордованих органами НКВС у червні 1941 року, відправили поминальну екуменічну панахиду.

“Сьогодні нас об’єднала молитва та пам’ять про невинно убієнних людей – жертв московсько-більшовицького режиму, – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. – Важливо, щоб ми не забували про ці жертви. Наша пам’ять дозволить їм жити вічно, а нам допоможе у боротьбі з агресором.  Адже й сьогодні ворожий режим зазіхає на нашу незалежність”.

Після панахиди відбувся спільний піший похід зведених колон процесій християнських громад і учасників вшанування жертв комуністичного терору до урочища Саліна, покладання вінків та квітів до могил жертв НКВС, закатованих у Добромильській тюрмі. На “Верхній могилі” в урочищі Саліна відправили поминальну екуменічну панахиду за жертвами репресій, а на території “Нижньої могили” поклали квіти до пам’ятного знаку жертв НКВС. Після покладання відбулася поминальна екуменічна панахида.

Заходи завершилися Траурним Віче за участю свідків трагедії, представників органів виконавчої і представницької влади, органів місцевого самоврядування, громадсько-політичних організацій, представників громадськості, духовенства та хорових колективів.

Довідка:

Саліна – урочище, де знаходилися соляні шахти. Розташоване поблизу м. Добромиля Старосамбірського району Львівської області.

В кінці червня Добромильське НКВС, що діяло тут з 1939 року, поспішно замітало за собою сліди. В колишню соляну шахту, що розташована в урочищі Саліна (між містом Добромиль і селом Солянуватка) кати скидали тіла вбитих і замордованих, що вважалися злочинцями та ідеологічними ворогами.

Загалом у червні 1941 року на Саліні органи НКВС стратили близько 3600 осіб. Напередодні трагедії з Перемишля (Польща) сюди пригнали арештантів. Жертвами стали і в’язні інших тюрем Західної України.

Останні вбивства на Саліні відбулися в період з 22 по 26 червня 1941 року.

Previous Діти учасників АТО з Миколаївщини провели вікенд у Львові
Next Львів’ян запрошують послухати, коли у місті буде електронний квиток

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

Львівському геріатричному пансіонату волонтери передали одяг

Львівський геріатричний пансіонат завдяки волонтерам «Народної Самооборони» Львівщини та за підтримки Львівської обласної ради отримав понад 50 чоловічих костюмів для мешканців цього соціального закладу. Про це пише прес-служба обласної ради.

Львівщина Прокоментуй!

Вісім спортсменів зі Львівщини – серед кандидатів на участь в зимових Олімпійських іграх 2018

Сьогодні увесь спортивний світ перебуває в очікуванні чергових літніх Олімпійських ігор. Проте фахівці зимових видів спорту України вже здійснюють планову підготовку до участі в ХХIII зимових Олімпійських іграх 2018 року

Львівське сміття знайшли у Буську

Сміттєвоз із львівським сміттям перехопили мешканці Буського району в Ожидові. Сміття не зважене, в документах більша вага ніж насправді. За документами відходи мали б везти у Дніпро, та зупинилося «прикрашати»