На Львівщині вшанували пам’ять відомого українського письменника Романа Лубківського

На Львівщині вшанували пам’ять відомого українського письменника Романа Лубківського

10 серпня, виповнилось 76-ть років з дня народження українського письменника, державного і громадського діяча,  дипломата, Надзвичайного і Повноважного Посла України, члена Спілки письменників України Романа Лубківського. Пам’ять митця вшанували на Личаківському кладовищі.

Заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, представники департаменту культури, національностей та релігій Львівської ОДА, рідні, друзі, громадськість та духовенство поклали квіти до могили Романа Лубківського, а опісля взяли участь у чині панахиди.

Довідково

Роман Лубківський – поет, перекладач, культуролог, державний і громадський діяч. Народився 10 серпня 1941 року на Тернопільщині. Друкуватися почав з 1958 року. Після завершення навчання на філологічному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка працював заступником головного редактора журналу «Жовтень» (від 1990 — «Дзвін»). Окремими виданнями вийшли збірки поезій: «Зачудовані олені» (1965), «Громове дерево» (1967), «Рамена» (1969), «Смолоскипи» (1975), «Звіздар» (1977), «Майоліка» (1985), «Словацьке літо» (1986), «Карбівня» (1987), «Серпневе яблуко» (1989), «Погляд вічності» (1990) (відзначена Національною премією України імені Тараса Шевченка).

З 1976 року – член Спілки письменників України. Твори Романа Лубківського перекладені англійською, білоруською, болгарською, польською, російською, сербською, словацькою, хорватською і чеською мовами. 1990-1994 рр – Народний депутат України, 1992–1993 – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській і Словацькій Федеративній Республіці.

Відзначений багатьма нагородами та преміями, в тому числі Кавалер Ордену «За заслуги» II і III ступенів, заслужений діяч культури Польщі (нагороджений цією відзнакою за перекладацьку діяльність і популяризацію в Україні польської літератури, 1977), літературна премія імені Павла Тичини (1979), премія імені Вітезслава Незвала Чеського літературного фонду (1984), премія імені Павола Гвєздослава за оригінальну та перекладацьку творчість, відданість культурі словацького народу (1988), Національна премія України імені Тараса Шевченка (1992), Премія імені Максима Рильського (2008).

Previous Миколаївщина прийматиме обласне спортивне свято "Козацькі забави"
Next Задля збереження доріг на Львівщині працює габаритно-ваговий котроль

About author

You might also like

Економіка Прокоментуй!

Львівщина експортувала товарів на 2,3 млрд гривень

Впродовж липня 2016 року у зоні діяльності Львівської митниці ДФС здійснено митне оформлення зовнішньоторговельних операцій суб`єктів господарської діяльності на суму близько 6,4 млрд. грн. З цієї кількості імпортовано товарів на

Економіка Прокоментуй!

Ryanair може прийти до Львова

Як повідомляє Forbes, найбільший лоукостер Європи Ryanair зацікавився українським ринком авіаперевезень, зокрема веде переговори зі Львовом. Про це розповів комерційний директор компанії Девід О’Брайен. “Ми ведемо діалог з людьми зі Львова,

Кубок України з волейболу вперше завоювали львівські “Кажани”

Днями у Києві завершилися змагання за Кубок України з волейболу. У фінальному матчі львівський клуб “Барком-Кажани” здобув перемогу, випередивши харківський “Локомотив” з рахунком 3:0. Про це повідомили в управлінні фізичної