На Львівщині стартував місячник боротьби з туберкульозом

На Львівщині стартував місячник боротьби з туберкульозом

Сьогодні, 20 березня, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який щороку відзначають 24 березня, у Львівській області розпочались «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання». Цьогорічне гасло Всесвітнього дня – «Разом ліквідуємо туберкульоз».

Про це на прес-конференції розповів головний лікар Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру, головний спеціаліст з фтизіатрії департаменту охорони здоров’я ЛОДА Любомир Рак.

За його словами, метою такої акції є підвищення обізнаності про глобальну епідемію та боротьби з цією хворобою.

«Сьогодні ми маємо можливість для проведення повного лікування хворих на туберкульоз. Медикаменти ми отримуємо за кошти державного бюджету та за програмою глобального фонду», – зазначив головний лікар Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру.

Любомир Рак також наголосив, що основними симптоми захворюваності на туберкульоз є кашель, підвищена температура (понад 10 днів тримається температура 37,1 або 37,2 °C), нічна пітливість, погіршення самопочуття, втрата ваги без видимих на це причин. За виявлення цих ознак слід пройти рентгенологічне обстеження або провести дворазове дослідження мокротиння.

Зазначимо також, що бактеріологічна лабораторія у Львівському регіональному фтизіопульмонологічному клінічному лікувально-діагностичному центрі, є одною з кращих в Україні. Тут є можливість встановити діагноз туберкульозу упродовж 3-5 годин. А ідентифікувати і забезпечити встановлення чутливості до мікробактерії кожного конкретного випадку до протитуберуольозних препаратів – в продовж 10-12 днів. Це значно скорочує початок та курс лікування», – зазначив головний лікар Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру.

Previous Гроші на нове звалище у Львові є, - Порошенко
Next На Львівщині вже профінансували майже 85% пенсій

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

Як люди Тимошенко піаряться на війні

«Батьківщинівці» Львівщини передали допомогу військовим-учасникам АТО Місцеві партійні організації ВО «Батьківщина» Львівської області зібрали найнеобхідніші речі для вояків, які несуть службу на Луганщині. «Батьківщинівці» Львівщини на чолі з керівником Михайлом

Прикордонники затримали молдаванина – торгівця людьми та росіянина – вимагателя. Їх розшукував Інтерпол

Протягом доби військовослужбовці Ізмаїльського, Харківського, Чернігівського, Одеського, Луцького та Білгород-Дністровського прикордонних загонів затримали громадян Молдови та Росії та виявили три автомобілі,  які знаходилися у розшуку за базами Інтерпол. Про це

Львівщина Прокоментуй!

На удосконалення систем оповіщення торік скерували майже 640 тис грн

Минулого року у області провели 3 комплексні (у тому числі одну загальнодержавну) та 12 щомісячних технічних перевірок роботи регіональної системи централізованого оповіщення. Про це під час звіту про виконану роботу