На Львівщині стартував місячник боротьби з туберкульозом

На Львівщині стартував місячник боротьби з туберкульозом

Сьогодні, 20 березня, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який щороку відзначають 24 березня, у Львівській області розпочались «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання». Цьогорічне гасло Всесвітнього дня – «Разом ліквідуємо туберкульоз».

Про це на прес-конференції розповів головний лікар Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру, головний спеціаліст з фтизіатрії департаменту охорони здоров’я ЛОДА Любомир Рак.

За його словами, метою такої акції є підвищення обізнаності про глобальну епідемію та боротьби з цією хворобою.

«Сьогодні ми маємо можливість для проведення повного лікування хворих на туберкульоз. Медикаменти ми отримуємо за кошти державного бюджету та за програмою глобального фонду», – зазначив головний лікар Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру.

Любомир Рак також наголосив, що основними симптоми захворюваності на туберкульоз є кашель, підвищена температура (понад 10 днів тримається температура 37,1 або 37,2 °C), нічна пітливість, погіршення самопочуття, втрата ваги без видимих на це причин. За виявлення цих ознак слід пройти рентгенологічне обстеження або провести дворазове дослідження мокротиння.

Зазначимо також, що бактеріологічна лабораторія у Львівському регіональному фтизіопульмонологічному клінічному лікувально-діагностичному центрі, є одною з кращих в Україні. Тут є можливість встановити діагноз туберкульозу упродовж 3-5 годин. А ідентифікувати і забезпечити встановлення чутливості до мікробактерії кожного конкретного випадку до протитуберуольозних препаратів – в продовж 10-12 днів. Це значно скорочує початок та курс лікування», – зазначив головний лікар Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру.

Previous Гроші на нове звалище у Львові є, - Порошенко
Next На Львівщині вже профінансували майже 85% пенсій

About author

You might also like

У Дрогобичі відбудеться антикорупційний форум

У середу, 31 серпня, відбудеться Антикорупційний форум органів місцевого самоврядування та громадських ініціатив Початок форуму о 9:30 год. Адреса: м. Дрогобич, вул. Грушевського,59, приміщення ВПУ №19. Запрошуємо представників ЗМІ! Акредитація

Львівщина Прокоментуй!

Гурт «Без обмежень» та львівська співачка Ліля Ваврін у квітні презентуватимуть новий сингл

Гурт «Без обмежень» та львівська співачка Ліля Ваврін у  квітні презентуватимуть новий сингл «Ангели НЕ плачуть», повідомляє прес-служба Лілі Ваврін. Ліля Ваврін розповіла, що з лідером групи «Без обмежень» Сергієм

Діти учасників АТО відпочинуть у Польщі

32 дітей, осіб які загинули, постраждали, беруть (брали) участь в антитерористичній операції та дітей Героїв Небесної Сотні відправились на оздоровлення та відпочинок до Республіки Польща. Діти відпочиватимуть з 19 по