Міць через руйнацію: алкоголь на службі України

Міць через руйнацію: алкоголь на службі України

“Кришталева чара, срібная креш

Пити чи не пити – все умреш!”

Я не є ярим прихильником спиртних напоїв. Ну випиваю в силу необхідних поважних обставин іноді, і така ситуація у переважної більшості тих, хто зараз читає цей запис. Процес їх вживання густо переплітається у свідомості із радянською антиалкогольною пропагандою, відлуння якої частково вдарило через батьків і по моїх мізках. Одним словом, до алкоголю я ставився завжди з деякою пересторогою. Щоправда, останнім часом починається мені здаватися, що “це жу-жу” було “неспроста” – пляшка домашнього самогону для пересічного українця є нашою стратегічною зброєю…

Ой не дарма я виніс у заголовок слова пісні “Ой засядем браття коло чари”! І чхати на те, що у поході козаки постилися і навіть по бабах намагалися не бігати. Яким чином приймалися більшість рішень про походи на турків, поляків etc.? Правильно, на п’яну голову. Ну максимум з потужного козацького будуна. Якщо він у них був. Більш ніж впевнений, що напивалися у таких випадках вони виключно в цілях хоробрості при прийнятті рішення, щоб на ранок, як справжні мужчини, стримавши своє слово, піти громити яничарські пики!

Або ж наш час, ХХІ століття, найближчий генделик. Компанія чоловіків робочого вигляду і практично пролетарського призначення мужньо громить літр “Хортиці”. Як ви думаєте, чим вони підуть займатися, коли таких літрів набереться, ну припустимо, два? Ну не підуть читати Кобзаря в бібліотеку це точно. Правильно – їх потягне на подвиги. Зазвичай звитяга нашого гопопролетарія обмежиться простою бійкою в тому ж генделику у вільному стилі та із застосуванням підручних засобів. Та іноді буває, що набравшись тої ж хоробрості вони йдуть громити пики, але вже з ресторанчика до себе “на район”, де якесь падло сьогодні криво на них подивилося чи, борони його Господь, ще й огризнулося. Дух “гуртом” мужньо розвивається над компанією, поєднуючись в повітрі з перегаром, і вдаряє у мізки, як результат – ще одна безрезультатна для світу, та вельми важлива для компашки гопопролетаріїв бійка.

Здавалося б, нащо змішувати козаків і гопників? Так ось, як бачимо з давніх давен і до сьогоднішнього хай-теку українці були схильні до алкоголю виключно у войовничих правдошукацьких цілях. Горівка згуртовувала, горівка давала сміливості, горілка підкидала вугілля у топку мужньості.

З нею наш народ непереможний. Ну практично непереможний. Хтось посилено почне додавати, що он і брати-росіяни п’ють гексалітрами і їх теж тягне на подвиги! Ну так то є так, але з ними ми ж воювати не збираємось! А от використати цей безумовний плюс проти інших, не надто знайомих з принципом передпохідного алкоголізму – запросто!

Тільки в нашій країні можна ледь не побитися перед телеекраном за політичні погляди, дивлячись Шустера, але на столі з’являється спиртне – і кому та політика в біса вдалася? І хлопці братаються, гомонять, іноді дебоширять, та головне не це. Головне те, що горілка – запорука командного духу. Сильного і непереможного. Ну, майже.

Не дай Боже, опинився на фронті? Боїшся ворога? Коліна трясуться амплітудою танцю Елвіса Преслі? Візьми в руки стакан, хильни його одним махом, закуси цибулинкою, і – в атаку! Ми переможемо!

(А якщо серйозно – може, воно й сумно, що деякі наші життєві досягнення вимагають стимуляції, а хоч і алкогольної. Та хіба ми сумуємо? Он, вже третя пляшечка пішла 🙂 )

Previous Гордість флоту України
Next Не сміє брат, на брата йти у бій

About author

You might also like

У Луцьку маршрутка на швидкості врізалась у рекламний щит: є поранені

У Луцьку близько 12:00 маршрутка врізалась у рекламний щит та огорожу Про це depo.ua повідомили у прес-службі Головного обласного управління Нацполіції. “В обідню пору, на проспекті Соборності в обласному центрі

У Львові відзначили День пам’яті та примирення

Сьогодні у Львові відбулись заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення. Влада міста та області, духовенство, громадськість поклали квіти та помолились до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору

За крадіжку трьох відеокамер поліцейські охорони Львова затримали непрацюючого

Учора, близько шостої ранку на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони у Львівські області надійшло сигнал «тривога» з магазину, що по вулиці Городоцькі у Львові. Спрацювала «тривожна кнопка» охоронника. Прибувши

 • Брєд.
   
  За царської Росії на наших землях спеціально відкривали “генделики”, щоб перетворити свідому націю в аморфно-інертне бидло.
   
  А щодо стимуляції спиртним – це шлях в нікуди.

 • А ще алкоголь в нашій країні був найкращою грошовою одиницею, найстабільнішою і ходовою 🙂

 • Arys, ви певно надто серйозно сприйняли написане 🙂 Подивіться рубрику.
  ELECTRIC, дик а чо, я хлопцям в гуртожитку досі за пиво Віндовс переставляю 🙂

 • як на мене, “Міць нації через руйнацію” все ж звучить краще 🙂 тут тобі і гра слів, і несподівана дотепна рима.
  стаття сподобалася 🙂 гарний гротеск!