Львівське лікарське товариство святкуватиме 150-річчя

Протягом 19 – 21 жовтня на Львівщину з’їдуться медики, аби відзначити півтораста літній ювілей  товариства, яке внесло значний вклад у розвиток польської та української медицини.

В межах чотириденного святкування відбудуться урочистості на різних локаціях та наукова конференція. Зокрема, медики візьмуть участь у засіданнях із трансплантології, кардіохірургії та радіології, а також обміняються думками з приводу актуальних питань медичної галузі у форматі дискусійних панелей.

Про це йшлося сьогодні під час координаційної наради із відзначення ювілею товариства.

Окрім того, у Національній Опері ім. Соломії Крушельницької відбудеться святкове дійство, а в останній день урочистих подій відкриють пам’ятну таблицю на знак вшанування першого засідання Львівського лікарського товариства, що відбулося у 1867 році.

На урочистості  запросили представників всіх медичних університетів та польських медичних осередків, що входять у Польську медичну Федерацію.

Довідково:

Засновники товариства визначили тpи основні напpями діяльності: наукову, фахово-оpганізаційну та гpомадську. Серед членів товаpиства були учасники Визвольних Змагань, оpганізатоpи медичного факультету Укpаїнського Таємного Унівеpситету у Львові, Наpодної Лічниці, Укpаїнського шпиталю “Наpодна Лічниця” ім. Митpополита А.Шептицького, “Поpадні Матеpів”, Укpаїнського гігієнічного товаpиства. Наукову діяльність члени товариства здійснювали, зокpема, в лікаpській комісії Наукового товаpиства ім. Т.Шевченка; пpоводили наукові з’їзди лікаpів і пpиpодників.  Головами у міжвоєнний пеpіод обиpалися такі видатні пpедставники галицької медицини як д-p Іван Куpовець, д-p Максим Музика, д-p Тит Євген Буpачинський, д-p Олександp Подолинський, д-p Леонтій Максимонько, д-p Маp’ян Панчишин.

Previous На ремонт доріг перераховували більше 14 млн грн
Next Учасникам АТО вручили бойові нагороди до Дня захисника України

About author

You might also like

Політика Прокоментуй!

У разі загострення ситуації буде запроваджено воєнний стан, – Президент

Президент Петро Порошенко не виключає оголошення мобілізації та запровадження воєнного стану. “Сьогодні ми маємо різке загострення ситуації як в Криму, так і на Сході. При чому на Сході ситуація кардинально

Львівщина Прокоментуй!

Як у Львові вщент згоріла зупинка (ФОТО)

30 серпня о 12:12 до Служби порятунку «101» від чергового патрульної поліції надійшло повідомлення про загорання зупинки у м. Львові по вул. А. Шептицького. Пожежа виникла в металевій тролейбусній зупинці,

Львівщина Прокоментуй!

Мешканців Львівщини закликають не палити суху траву

З початку року у Львівській області відбулось 617 пожеж загальною площею 152,8914 га. Самовільне випалювання сухої рослинності, стерні, сухостоїв, побутових відходів, завдають непоправної шкоди здоров’ю людей, знижують родючість грунту, призводять