EX.UA: як це мало бути в цивілізованій державі

EX.UA: як це мало бути в цивілізованій державі

Я не юрист, не правозахисник, я звичайний громадянин України, який має свої певні очікування щодо розвитку рідної країни. І те, що реалії не відповідають моїм очікуванням, дуже мене непокоїть і змушує інколи щось говорити й писати про ситуацію в країні.

 

Гаряча тема – закриття сайту EX.UA. УАнет шумить вже третій день. Якісь сайти “лягають”, якісь встають, і означає це лише одне – спільноту зачепили за живе.

 

Те, що EX.UA розповсюджував “піратський” контент – ні для кого не секрет. І якісь заходи до цього сайту рано чи пізно мали бути застосовані. Та хіба це мало бути зроблено так, як це зробили наші “захисники порядку”?

 

Гаразд, були якісь звернення до органів правопорядку щодо порушення авторських прав. Напевне, міліція чи слідчі прокуратури мали здійснити перевірку, зібрати докази порушення законодавства і: а) дозволити правовласникам і адміністрації чи власникам сайту врегулювати претензії, або б) подати матеріали справи до суду.

 

Врегулювання претензій могло б мати вигляд матеріального відшкодування правовласникам збитків від неправомірного розповсюдження їх продукції, і могло б відбутись як у досудовий період, так і після відповідної ухвали суду.

 

Якщо ж у досудовий період сторони не змогли дійти згоди, то суд мав би розібратись у такому: 1) хто завантажував на сайт файли, права на які належать третім особам; 2) чи були адміністрацією сайту здійснені відповідні заходи з припинення порушення законодавства; 3) чи підпадає діяння, вчинене кожним з користувачів з пункту 1) під ознаки конкретного злочину; 4) яких збитків було завдано правовласникам; 5) ще щось, що, можливо, я випустив з поля зору.

 

І, нарешті, результатом усієї цієї роботи мало б бути видалення з сайту незаконно розміщених файлів, покарання винних осіб, відшкодування збитків правовласників. І все це можна було зробити тихенько, не припиняючи роботу сайту, без незручностей для користувачів.

 

Натомість у нас вирішили зробити це гучно, грубо й… бездарно. Та ще й збурити проти себе чималеньку хвилю невдоволення. Що ж, побачимо – хто кого…

Previous Погода і набирання балів можновладцями
Next Дитячі казки

About author

You might also like

Садовий віддав Синютці 25 млн грн

Сьогодні, 7 липня, виконавчий комітет ЛМР затвердив три рішення «Про зміни до міського бюджету на 2017 рік». Згідно з одним із них, із загального фонду міського бюджету виділяється субвенція обласному

Львівщина Прокоментуй!

Від Садового вимагають нарешті навести лад із маршрутками

В УКРОПі ВИМАГАЮТЬ ОБИРАТИ НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ТРАНСПОРТУ ЛЬВІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ НА ВІДКРИТОМУ КОНКУРСІ Вимогу щодо цього на сьогоднішній сесії Львівської міської ради виголосив голова ГО «ВАРТА1», депутат від УКРОПу Igor

Працівник СБУ Львівщини вимагав 6,5 тис доларів хабара (ФОТО)

Військовою прокуратурою Львівського гарнізону на підставі матеріалів та спільно з Управлінням ВБ СБ України у рамках контролю за ч. 3 ст. 189 КК України (вимагання), задокументовано факт вимагання із застосуванням

 • Наразі, як на  мене, виглядає так, що “хтось” помітив як гарно можна заробити на людських зацікавленнях і вирішив, а давайте і я собі подібний ресурс організую. А далі думка, я ж буду зовсім в тіні, поряд з таким гігантом як екс.юей. Тут відразу виникає думка, притаманна певному типу урядовців і керманичів – зроблю як завжди, відберу і все.

  Тож, можливо, зовсім скоро буде новий ресурс ти Proffesor.ua 🙂

 • Володимир Ханас

  Ця точка зору, на превеликий жаль, малопоширена в Україні. Але від того не перестає бути  ПРАВИЛЬНОЮ. 

 • Або – можна й не відбирати повністю, а, як було описано у моїй попередній замітці, примусити власника “поділитись”, “добровільно”. І робити нічого не треба, і гроші капають.
  До речі, хто в нас зараз “найтехнологічніший” депутат? Хто придумує закони про ІТ і публікує крадені статті на тему високих технологій?

 • найбільший жежешник в нас Бродський 🙂 А хто айтішнік я не знаю 🙂 Фейсбукер головний в державі то Азаров 🙂

 • Доповідаю:
  radiosvoboda.org/archive/news/20120203/630/630.html?id=24472818 
  bagnet.org/news/tech/173558
  delo.ua/ukraine/janukovich-mladshij-objavil-vojnu-majkrosoft-172669/ 
  vidgolos.com/132318-yanukovich-molodshij-vizmetsya-za-ukrayinski-kino.html 
  tsn.ua/politika/viktor-yanukovich-zastupivsya-za-ex-ua.html