Дефіцит вітаміну D та цукровий діабет

Дефіцит вітаміну D та цукровий діабет

Цукровий діабет – це порушення обміну речовин, при якому цукор (глюкоза) нормально не засвоюється у крові.

Глюкоза є основним джерелом енергії, універсальним паливом для клітин, яка, згораючи, забезпечує нормальне функціонування мозку, печінки, серця і м’язів, особливо за додаткових навантажень. А для того, щоб цукор потрапив до клітин, потрібен інсулін, який являє собою білковий гормон, що виробляється підшлунковою залозою і насичує клітини глюкозою.

Виділяють два типи цукрового діабету, залежно від ролі інсуліну в крові.

 Діабет І типу – це захворювання, при якому інсулін не виробляється організмом або виробляється у надто малій кількості. Таким чином ускладнюється контроль за рівнем глюкози в організмі. Даний тип є рідкісною форма цукрового діабету, яка діагностується переважно у дітей молодшого віку.

 Як вітамін D впливає на цукровий діабет І типу?

Вітамін D буквально робить імунні клітини розумнішими і не дозволяє їм атакувати власну систему. Вітамін приєднується до рецепторів клітин імунітету і за допомогою хімічних сигналів керує ними, запобігає відмиранню бета-клітин та зменшує їх запалення, покращує продукування інсуліну та контролює рівень глюкози в крові.

 Цукровий діабет ІІ типу означає нездатність організму контролювати рівень глюкози у крові, через те, що інсулін, який продукується, організм ігнорує. Цей тип діабету виникає у людей зрілого віку (після 40 років), але все частіше ним починають хворіти й діти.

 Як вітамін D впливає на цукровий діабет ІІ типу?

У людей, які страждають на цукровий діабет даного типу порушена функція клітин підшлункової залози. У бета-клітинах цієї залози знаходяться специфічні рецептори, які реагують на надходження вітаміну D3. Таким чином, вітамін допомагає бета-клітинам продукувати інсулін.

Природними джерелами вітаміну D є сонячне проміння, сир, тріска, коров’яче молоко та яйця. Однак для отримання необхідної для організму кількості вітаміну D потрібно спожити нереально велику кількість цих продуктів. Відтак,  найоптимальніше отримати денну норму вітаміну (1000 МО) із медикаментозних препаратів, одним із яких є «Олідетрим», 1 капсула якої містить до 1000 МО.

Наразі найприйнятнішою формою застосування вітаміну D3 у медичній практиці є водний розчин «Аквадетрим», ефект від якого досягається в 2 рази швидше.

Центр вивчення діабету у Дубаї (Dubai Diabetes Center) у квітні цього року провів важливе дослідження у сфері вивчення цукрового діабету. З метою продемонструвати взаємозв’язок між гіперглікемією і рівнем гормону паращитовидної залози, пацієнти з діабетом типу 2 і дефіцитом вітаміну D (124 дорослих) були розділені на 4 групи, в залежності від їхнього рівня глікогемоглобіну та глюкози в крові.

 В результаті дослідження було встановлено, що хронічна гіперглікемія напряму пов’язана з ослабленою чутливістю гормону паращитовидної залози до дефіциту вітаміну D.

Детальніше про поради щодо профілактики цукрового діабету та вживання вітамінів можна дізнатись на сайті «Енциклопедії вітаміну D»:

http://vitamind.com.ua/

 

Previous "Океан Ельзи" завершить "Світовий тур" на "Арені-Львів"
Next На Львівщині побудують як мінімум три сміттєпереробних заводи, - ОДА

About author

You might also like

У Львові презентували новий том видання творів Михайла Грушевського

У Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154) відбулася презентація найповнішого 50-томного зібрання творів видатного історика, провідного діяча національно-культурного і державного відродження України Михайла Грушевського та видання

Львівщина Прокоментуй!

Екологи визначили переможців конкурсу “Зелені оази Львівщини”

У приміщенні департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації відбулося нагородження переможців обласного огляд-конкурсу “Зелені оази Львівщини”. Про це повідомили в департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.   Як

У Чишках під Львовом перекриють кільцеву дорогу

Сьогодні, 17 жовтня о 10:00, мешканці с. Чишки перекриють кільцеву дорогу, оскільки вони невдоволені зміною на території Львова кінцевих зупинок приміського транспорту. Контактна особа: 063 849 12 19 Виїзд журналістів