АМУ запропонувала Уряду законопроект про надання ОТГ повноважень з управління земельними ресурсами за межами населених пунктів

АМУ запропонувала Уряду законопроект про надання ОТГ повноважень з управління земельними ресурсами за межами населених пунктів

Асоціація міст України надала Уряду проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих органів України щодо надання повноважень об’єднаним територіальним громадам розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів та передачу даних земель до комунальної власності». Законопроект розроблений Асоціацією міст України на основі пропозицій органів місцевого самоврядування.

Така ініціатива АМУ викликана дорученням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо законодавчого врегулювання питань управління землями в межах об’єднаних територіальних громад, яке він дав 9 серпня на засіданні Уряду. АМУ пропонує Уряду використати цей законопроект при виконанні Мінрегіоном та Мінагрополітики його доручення.

Асоціація міст України переконана, що розширення повноважень об’єднаних територіальних громад щодо управління земельними ресурсами сьогодні є одним із важливих інструментів реалізації реформи місцевого самоврядування. Адже сьогодні, на жаль, об’єднані територіальні громади повністю усунені від розпорядження земельними ділянками державної власності за межами населених пунктів та позбавлені будь-якого впливу на рішення щодо надання їх у власність та користування.

“Обмеження «земельної» юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів невиправдано ускладнює розвиток громад, зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування. До того ж, це не узгоджується з одним із основних принципів демократичного суспільства, який визнаний у світі – принципом повсюдності місцевого самоврядування”, – наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. “Розроблений АМУ законопроект спрямований на вирішення цих проблем через  надання повноважень щодо розпорядження землями державної власності за межами населеного пункту об’єднаним територіальним громадам, а також на підтримку добровільного об’єднання територіальних громад в країні з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування до виконання наданих ним повноважень”, – додав він.

Асоціація вважає, що надання органам місцевого самоврядування реальних повноважень щодо розпорядження землями в межах об’єднаної територіальної громади та управління земельним фондом об’єднаної громади дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю.

Прийняття цього законопроекту результується у  зміцнення матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, більш якісне і обґрунтоване планування розвитку територій.

Користуючись нагодою, АМУ подякувала Володимиру Гройсману за активну позицію щодо просування децентралізаційної реформи в Україні.

Варто зазначити, що 20 липня під час форуму «Децентралізація – основа формування ефективної системи управління та місцевого розвитку» в Тернопільській області Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман сказав, що ініціює розробку окремого проекту закону, який дозволить передавати землі поза населеними пунктами в управління об’єднаних територіальних громад.

Previous Фельдшера із Львівщини Мирославу Савчак нагородили Орденом Святого Пантелеймона
Next Щирецька ОТГ готується до перших виборів

About author

You might also like

У Львові стартувала VI Майстерня міста

У центрі Львова на вул. Валова, 18а, відбулося урочисте відкриття VI Майстерні міста. Про це повідомила прес-служба ЛМР. «Майстерня міста завжди була майданчиком для комунікації активного середовища, і цьогоріч, ми

Політика Прокоментуй!

У Львові Тимошенко перетворили на лисицю (ФОТО)

Як повідомляє Depo.Львів, у Львові триває пікет навпроти партії Юрії Тимошенко. Активісти проводять виставу проти Тимошенко та телеканалу “Інтер”. Це вистава про лисичку Юлю та котика Цимбала. Прихильниці Тимошенко порвали плакати,

Львівщина Прокоментуй!

На Львівщині запевняють, що Яворівські склади – безпечні

Військові склади у місті Яворів розташовані впритул до житлового масиву та 24-ї окремої механізованої бригади Короля Данила, за декілька хвилин ходи від приватного сектору, церкви та офіцерського гуртожитку, школи-садка та