Сьогодні всесвітній день боротьби з цензурою в інтернеті

Сьогодні всесвітній день боротьби з цензурою в інтернеті

Передрук матеріалу з сайту osvita.telekritika.ua

12 березня 2011 року вчетверте відзначатиметься Всесвітній день боротьби з цензурою в інтернеті, ініційований журналістською організацією «Репортери без кордонів».

У цей день усі небайдужі до проблеми цензури в інтернеті висловлюють свою незгоду з діями урядів, що накладають обмеження на свободу слова і самовираження у Мережі. Українці, на жаль, мають усі підстави чекати від своєї влади, що вона, розібравшись із традиційними медіа, займеться «наведенням порядку» у віртуальному просторі. Надто ж зважаючи на те, яку роль інтернет відіграв у поваленні диктаторських та авторитарних режимів у Північній Африці.

Ми вже не раз чули від українських можновладців і політиків про те, що інтернет-видання повинні «відповідати за базар». Історії Олега Шинкаренка, правозахисника Дмитра Гройсмана, блогера Олени Білозерської та інших колег, яким уже довелося поспілкуватись із правоохоронцями через зміст своїх дописів в інтернеті, є досить вагомим свідченням серйозності цієї проблеми в українському контексті.

У цей день «Репортери без кордонів» пропонують користувачам соціальних медіа взяти участь у простому флешмобі – замінити свої юзерпіки на одну з цих картинок або просто розмістити картинку на своїх сторінках, висловлюючи таким чином свою позицію.

Долучайтесь!

Previous "Багнет" тобі в спину, "Свідомо"!
Next Колективний блог

About author

You might also like

Львівські депутати виступили проти перевірки чиновників

Депутати Львівської обласної ради двічі провалили прийняття проекту заяви про необхідність перевірки посадовців щодо незаконного збагачення. Про це пише журналіст Михайло Галущак. Першого разу просто не включила це питання у

Серйозно Прокоментуй!

У Франківську збирають підписи, аби заборонити у місті продаж продукції компанії “Coca Cola”

Відповідна пропозиція з’явилась на сайті електронних петицій до влади Івано-Франківська, передає Станіславське ТБ. В анотації до документа йдеться про те, що після того, як компанія “Coca Cola” фактично визнала Крим

Новий фундаментальний звіт щодо примусового видаляння органів у Китаї

Вийшов новий фундаментальний звіт щодо примусового видаляння органів у Китаї. Згідно з ним за останні 16 років кількість жертв, яких було вбито заради їхніх органів може досягати півтора мільйона чоловік.

  • Я вас прошу…наскільки мені відомо цензура в Інтернеті існує тільки в таких державах, як Китай і ПН.Корея

  • там взагалі трафік іфльтрують і блокують сайти іновірців але цензура існує не тільки там.