Чи вода винна?

Чи вода винна?

Топ-новина на кожному каналі у кожному випуску новин – велика вода, яка з дня на день може вийти з берегів і затопити багато сіл, міст і містечок у кількох областях Західної України. Кажуть, в горах – снігопад (справді так, сама бачила вчора з вікна потяга), траси частково заблоковані, рух на них призупинили, а зразу за перевалом – рясні дощі, які не вщухають уже кілька днів. Журналісти мають про що говорити і показувати. Еменесники оголошують про штормове попередження, а синоптики нічого доброго не прогнозують. Тим часом по вулицях течуть справжні струмки і ніхто нічого не робить, щоби розчистити каналізаційні люки. Про якісь дамби навіть мови нема.

Усі знають, якщо литимуть такі дощі, вода з гір за кілька годин збіжить в долину і все затопить. Саме на цю подію люди мало не із захопленням чекають, дивлячись новини. Я ж пам’ятаю не один паводок, найстрашніший мабуть був у 1997. Нам пощастило тоді. Вода була у нашому подвір’ї, але нічого не пошкодила. Це при тому, що жили ми доволі далеко від річки. А сотні (можливо і тисячі людей) втратили того року не лише якісь дрібні матеріальні речі, вода знищила не один будинок. Опісля люди отримали таку-сяку компенсацію. Але не всі. І цих грошей було зовсім недостатньо, щоб звести бодай хатинку. Родина моєї товаришки за гроші, виділені як компенсацію державою, вже 15 років будує нове житло. Весь цей час тут і живуть. В кухні і ванній кімнаті – цементна стяжка замість підлоги. Постійно холодно і не особливо затишно через це. Страшно подумати скільки ще родин отак живе.

Якщо ж прийде нова вода – усе повториться. І біда не навчила: забезпечитися наперед. Ну не бачу я, щоб укріплювали береги річки. Мовчу вже про лисі вершини, вкриті пеньками, бо дерева давно зрубали і вивезли. Сумно якось… Я завтра звідси поїду, а всі ці мешканці маленького міста знову ходитимуть по коліно у воді, відмиватимуть килими від річкового мулу і цементуватимуть тріщини у стінах, якщо ті встоять перед новим напором стихії.
Previous Презентація книжки "Звичаї нашого народу"
Next Папа пішов

About author

You might also like

Україна Прокоментуй!

Свічка пам’яті

Пов’язано

“Укрзалізниця” розпочала відбір на посади директорів регіональних філій

Пропозиції від кандидатів будуть прийматися протягом трьох тижнів з 19 грудня по 10 січня 2016 ПАТ “Укрзалізниця” вперше почала відкритий відбір на посади директорів регіональних філій. Про це повідомляє прес-служба

Україна Прокоментуй!

У Львові відкриється виставка про львівську бруківку

У суботу, 2 вересня 2017 року, о 16:00 кав’ярня-галерея «Штука» (вул. Котлярська, 7) запрошує на відкриття виставки фото, чиї автори зосередились на долі бруківки з вулиці Бандери. Про це пишуть