“Увімк… Увікн… Увікніть Тимошенко!”, або Як з’їсти самих себе

“Увімк… Увікн… Увікніть Тимошенко!”, або Як з’їсти самих себе

– Они арестовали Юлю!

– Сволочи!

(Як South Park відреагував на новини з України)

 

Ну окей, чуваки. Юльку наше любе правосуддя всадити таки всадило. Опустимо і те, що вона “допомогла” суду себе посадити раніше запланованого терміну, і те, що скоріш за все її було за що садити. Залишимо панянці можливість походити в свій камерний роздільний санвузол без планшетика і подумаємо логічно і цілком природньо, як для українця: і шо воно МЕНІ?

Не знаю, чи відкрию я Америку, одначе скажу, що це – заледве не найкращий час, коли Україна може врешті позбутися режиму Януковича. Хто кричав “Майдан!”? Двійка, шановний, сядьте. Облиште, які Майдани? Ви з глузду з’їхали? Після того, як наш народ заробив на Помаранчевій революції гарні грошенята, а потім став робити здивовані заплакані очі, мовляв, “нас на**али”, не бачити цій країні революцій як своїх власних вух. Або якщо і підуть колись українці з вилами на барикади, то це буде точно не за Тимошенко. І точно безкоштовно. Погодьтесь, що кишеньковий майданчик, який вона зараз зібрала біля Печрайсуду і його філіальчик біля Лук’яші – це все-таки “нє оно”.

І тут допитливий читач, напевне, запитає мене: “Так як же нам все-таки позбутися цього авторитарного режиму??” Відповідь – нічого робити не треба. Як класичні жадюги, цей режим з’їсть сам себе.

Роман Безсмертний, екс-посол України в Білорусі, сказав геніальну фразу, яка якнайкраще передає суть ситуації, в якій опинилася влада: “Ініціативні ідіоти Януковича перестаралися”. На цьому моменті ми згадаємо, що собою являє Партія регіонів. По суті, це конгломерат декількох впливових груп інтересів, які під торговою маркою “ПР” дерибанять все, до чого встигнуть доторкнутися. Однак, як це часто буває, все поділити чесно і тихо не виходить. От і виникають в партії то тута, то тама невеличкі “мєждусобойчікі” з переділу сфер інтересів. Відбувалися вони в основному тихо, але якраз на Тимошенко все вилізло нагору.

Отож, що буде, якщо Тимошенко не випустять і суд продовжить тримати “лінію партії”? Ще до вихідних по арешту Тимошенко висловились практично всі впливові (і важливі для України) політичні і суспільні інстанції. Висловилися, хочу відмітити, негативно. Всі. Навіть Росія нейтральненько утрималась від коментарів і висловила думку щось на кшталт “нехай переможе достойний!”. Далі нам показують на двері з євроінтеграційним процесом (у вікні вже махає млинцем Росія і запрошує в Митний союз), потім через політичну нестабільність нам відмовляються дати якийсь там черговий кредит, і влада опиняється без вливання бабла, якого так хочеться нахапати. До повного щастя в нас можна забрати і Євро. Ну а чого його проводити в мініатюрній копії Білорусі десятирічної давнини? – скаже Платіні і дасть команду Польщі піднатужитись.

В цій катастрофі можуть бути зацікавлені тільки ті, хто давно хоче здати Україну Росії з потрохами. А такі люди (і їх багацько) в Партії регіонів безумовно є. Але не всім з ПР хочеться під бочок до нашого східного сусіда, і мені залишається тільки поспівчувати Януковичу, якому (на мій “хлопський” розум) доводиться між крапельками між цими групами впливу якось убалансовуватися. І от уявіть собі ту кількість “професійних радників”, які рояться вкруг його голови і намагаються схилити до якихось дій, таких самих за абсурдністю, як і арешт Юлі. Що й казати, пан екс-посол мав рацію.

Політика Януковича на міжнародній арені до арешту Тимошенко і після виявилась діаметрально протилежною. Заходу це не сподобається, відповідно і так не найкраще ставлення до влади зміниться на відверто презирливе, з санкціями і пихканням прямо в обличчя.

Якщо Тимошенко не вийде, або якщо її ще й “нарадять” отруїти десь там в казематах Лук’яші, то Янукович і Партія регіонів будуть просто політичними трупами. І якщо президент політично загине самостійно, то його партія вже зараз перегризається і намагається, як ті герої байки, тягнути в різні сторони і радити своєму керманичу прямо протилежні речі. Подальшу долю прогнозувати не стану – грець його зна, як воно вийде, залишимо це на політологів.

Отож, любі мої Українці, вмощуйтесь зручніше перед телевізором, кличте сім’ю і сусідів, роздайте всім попкорн і мовчки спостерігайте за загибеллю найжадібнішої і найнедальновиднішої влади, яку коли-небудь бачили схили над Дніпром.

І не йдіть на Майдан. Спекотно.

Previous Злодії і сцикуни - оце і є українська влада?
Next Фестиваль громадських організацій "Інше місто"

About author

You might also like

Україна Прокоментуй!

Захистимо дітей

Першого червня Україна святкувала Міжнародний день захисту дитини. Усі урочисті заходи вертаються навколо концертів, виставок, передач, парадів тощо. Таке враження, що цей день спеціально вигадали, щоб сьогодні українська влада, суспільство,

Львівщина Прокоментуй!

У Львові триває форум сталого розвитку громад

Сьогодні, 10 березня, у конференц-залі готелю “Львів” відбувається IІ Всеукраїнський Форум сталого розвитку громад “Людський потенціал: люди, що змінюють світ”. Участь у ньому взяла заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

Політика Прокоментуй!

На Львівщині стартував “Децентралізаційний марафон”

Цьогоріч у Львівській області ініціативу об’єднатись виявили вже 22 територіальні громади, які переконались у перевагах децентралізації. Пришвидшити цей процес повинен і “Децентралізаційний марафон”, який надаватиме серйозну інформаційну підтримку громадам. Про

  • wK

    Правильно пишеш, авторе! Спекотно – краще з попкорном з-за екрану спостерігати 🙂

  • От я би посперечався.
    Оскільки альтернатив толком нема, а ПР все спише на “розікрали до нас”, то готовий поставити сто гривень на те, що на наступних виборах ПР буде як не на першому, то на другому місці (наприклад, якщо вся опозиція таки збереться вкупу) точно з малесеньким відривом