У Львові створили Комітет національної дії

У Львові створили Комітет національної дії

Громадські активісти та патріотичні організації Львівщини об’єдналися у Комітет національної дії. Його кістяк буде утворено на базі чотирьох організацій: Національний рух «Державницька ініціатива Яроша», «Рух за суверенний розвиток», «Спілки офіцерів України» та «Асоціації фермерів та землевласників України». Втім, зазначають представники цих організацій майданчик відкритий для усіх проукраїнських організацій, які бажають долучитися.
Підвалини для утворення КНД були закладені влітку на Дніпропетровщині на території бази Української добровольчої армії Яроша, що в Новій Михайлівці. Там лідери чотирьох організацій зустрілися та домовилися про об’єднання зусиль. Два місяці тому Комітети національної дії почали утворюватися по всій Україні. Черга дійшла і до Львова. Тут за круглим столом на факультетів ЛНУ ім. Івана Франка зібралося понад 30 громадських організацій Львова, аби послухати про нове утворення та завдання, що їх перед собою ставить Комітет національної дії.
Головна мета об’єднання – побудова новітньої української держави яка самостійно здійснюватиме свою внутрішню політику. На першому етапі активісти хочуть створити точку кристалізації в суспільстві навколо якої мали б об’єднатися всі патріотичні сили в країні.
«Задання №1: такий комітет би мав виробляти спільне бачення як вирішити ту чи іншу проблему в регіоні і країні. Друге завдання – це планування і здійснення спільних акцій. Якщо різні середовища зберуться разом і почнуть планувати суспільно корисні громадські та політичні спільні акції, то це збільшить їх резонанс та можливості. Третє завдання таких комітетів – це пошук і залучення нових середовищ та нових людей. Тобто, якщо ми говоримо що теперішня політична еліта нас не влаштовує, то десь треба виховати і знайти контреліту», – зазначив координатор “Руху за суверенний розвиток” Тарас Стецьків.
Заступник Дмитра Яроша з політичних питань, представник Національного руху «ДІЯ» переконаний, що ключовою запорукою дієвої роботи Комітету національної дії має стати відповідальність усіх його учасників.
«В центральному комітеті ми обговорювали про внесення відповідальності. І зараз у нас вже готова концепція про введення суду честі в середні організації, який буде розбирати різні факти. Вже процедура прописана. Я думаю, тут все залежить від того, наскільки твердий намір задекларувати свій намір взяти відповідальність за нього і відповісти. Це один з найважливіших принципів всередині організації, який має діяти. Та сила, яка зможе дотримуватися правил і, яка зможе задекларувати принципи відповідальності і народ України побачить що це працює, то одразу кредит довіри та рейтинг народ делегує в цю організацію», – зазначив Андрій Шараскін.
На конференції присвячені створенню КНД точилися дискусії стосовно тексту меморандуму «КНД». Представники НР ДІЯ вважають, що не варто зациклюватися над словами. Потрібно якнайшвидше почати працювати.
«Коли молоді патріоти йшли на Майдан, а потім – на війну з загарбником, вони не думали про назви та слова. Якщо ми хочемо об’єднатися – ми об’єднуємося та починаємо роботу. Не меморандум буде робити за нас роботу – а наша активність, наші акції. Тому, якщо є бажання об’єднатися, давайте це зробимо та починаємо діяти», – зазначила координатор НР «ДІЯ» Львівщини Олена Живко
Активісти вирішили впродовж наступного тижня напрацювати текст меморандуму «КНД» Львівщині , а до нового року ще раз зібратися і прийняти його.

Previous У Львові таки облаштують сміттєзвалище у Рясне-2, - соцмережі
Next У Львові обговорять актуальні питання міграції в умовах візової лібералізації

About author

You might also like

Україна Прокоментуй!

Парубій умовив главу польського Сейму не розглядати спільну історію до саміту НАТО

Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що до саміту НАТО Сейм Польщі не розглядатиме постанови щодо дискусійних питань українсько-польської історії Про це він сказав у коментарі журналістам на Форумі місцевого

Львівщина Прокоментуй!

Стало відомо, які об’єкти освітньої галузі планують ввести в експлуатацію

Про пріоритетні об’єкти незавершеного будівництва у галузі освіти, які планують завершити у 2017 році розповів в.о. начальника управління капітального будівництва Роман Пишняк. “При виборі об’єктів ми врахували низку критеріїв –

Львівщина Прокоментуй!

На Львівщині впродовж п’яти років хочуть облаштувати близько 600 спортивних майданчиків

Депутати Львівської обласної ради проголосували «за» обласну програму «Спортивний майданчик на 2017-2021 роки», на яку з обласного бюджету цьогоріч буде скеровано 21 млн грн. Відповідне рішення ухвалили під час сесійного