Трішки про Грецію, Латвію й Україну

Трішки про Грецію, Латвію й Україну

Нещодавно увага щонайменше всієї Європи була звернена на Грецію: в Афінах та ще кількох містах відбулись масштабні заворушення проти діючої влади.

 

Наче й непогано, що греки протестують проти бездарного уряду та відстоюють краще життя для себе й своїх дітей. Але: під час вуличних акцій було зруйновано й пограбовано десятки, а може й сотні, крамниць, кафе й ресторанів.

 

Що виходить? Нездари урядовці не можуть забезпечити гідне життя своєму народові, наближені до уряду олігархи наживаються на кризі, а юрба бездумно руйнує крамнички й кафешки своїх же колег – підприємців, власників малого бізнесу. По-перше, де логіка? По-друге, чим завинили власники тих генделиків? По-третє, відповідати за безлади ніхто не буде (конкретних руйнівників з юрби не знайдеш), а компенсувати збитки держава не може (у самих в бюджеті немає грошей). Бєспрєдєл.

 

Не хотілось би, щоб під час майбутніх протестів в Україні теж склалась така ситуація (якщо, звичайно, протести будуть).

 

Латвія. В суботу відбувся референдум щодо надання російській мові статусу державної нарівні з латиською. Близько 70% мешканців Латвії, що прийшли на дільниці для голосування, висловились проти того, аби російська мала державний статус. І це попри те, що російськомовні активісти проводили масовану пропаганду, а всі соціологічні опитування показували, що більше 50% виборців висловляться “за”. Не так сталось, як гадалось.

 

Що далі? Очевидно, що новий референдум з цього ж питання буде тепер не скоро. Тож варто очікувати загострення латисько-російського протистояння у російськомовних регіонах, особливо у столиці. Можливо навіть з проведенням регіональних референдумів щодо якогось нового статусу російської мови, на кшталт “регіональної” мови, яку вже давно намагаються запровадити в Україні.

 

 

Розумним кроком Латвії є те, що вони не ратифікували сумнозвісну Хартію міноритарних мов. У нас Хартія наробила й ще наробить чимало проблем для української мови. Зате, можливо, результати латвійського референдуму трохи остудять гарячі російськомовні голови в Україні.

 

До речі, з Днем рідної мови!

Previous Дитячі казки
Next Безстрокова відпустка

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

Як у Львові допомагатимуть переселенцям

У “Карітасі” Львова стартувала освітньо-консультативна програма допомоги внутрішньо переміщеним особам і ветеранам АТО У благодійному фонді «Карітас-Львів УГКЦ», за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, стартував соціально-просвітницький проект

Львівська ОДА проситиме перерахувати міліцейські пенсії

Під стінами Львівської ОДА зібрались пенсіонери і ветерани МВС з вимогою перерахунку їх пенсійного забезпечення. До людей вийшов голова облдержадміністрації Олег Синютка. Зокрема, він пообіцяв повторно скерувати усі вимоги учасників

Львівщина Прокоментуй!

Факти блокування сміттєвозів зі львівським сміттям не підтверджені, – Синютка

На території регіону сьогодні не зафіксовано фактів блокування автомобілів, котрі офіційно вивозять сміття з міста Львова. Також немає жодних застережень до поліції Львівщини, яка забезпечує безперешкодний рух сміттєвозів в області.