Трішки про Грецію, Латвію й Україну

Трішки про Грецію, Латвію й Україну

Нещодавно увага щонайменше всієї Європи була звернена на Грецію: в Афінах та ще кількох містах відбулись масштабні заворушення проти діючої влади.

 

Наче й непогано, що греки протестують проти бездарного уряду та відстоюють краще життя для себе й своїх дітей. Але: під час вуличних акцій було зруйновано й пограбовано десятки, а може й сотні, крамниць, кафе й ресторанів.

 

Що виходить? Нездари урядовці не можуть забезпечити гідне життя своєму народові, наближені до уряду олігархи наживаються на кризі, а юрба бездумно руйнує крамнички й кафешки своїх же колег – підприємців, власників малого бізнесу. По-перше, де логіка? По-друге, чим завинили власники тих генделиків? По-третє, відповідати за безлади ніхто не буде (конкретних руйнівників з юрби не знайдеш), а компенсувати збитки держава не може (у самих в бюджеті немає грошей). Бєспрєдєл.

 

Не хотілось би, щоб під час майбутніх протестів в Україні теж склалась така ситуація (якщо, звичайно, протести будуть).

 

Латвія. В суботу відбувся референдум щодо надання російській мові статусу державної нарівні з латиською. Близько 70% мешканців Латвії, що прийшли на дільниці для голосування, висловились проти того, аби російська мала державний статус. І це попри те, що російськомовні активісти проводили масовану пропаганду, а всі соціологічні опитування показували, що більше 50% виборців висловляться “за”. Не так сталось, як гадалось.

 

Що далі? Очевидно, що новий референдум з цього ж питання буде тепер не скоро. Тож варто очікувати загострення латисько-російського протистояння у російськомовних регіонах, особливо у столиці. Можливо навіть з проведенням регіональних референдумів щодо якогось нового статусу російської мови, на кшталт “регіональної” мови, яку вже давно намагаються запровадити в Україні.

 

 

Розумним кроком Латвії є те, що вони не ратифікували сумнозвісну Хартію міноритарних мов. У нас Хартія наробила й ще наробить чимало проблем для української мови. Зате, можливо, результати латвійського референдуму трохи остудять гарячі російськомовні голови в Україні.

 

До речі, з Днем рідної мови!

Previous Дитячі казки
Next Безстрокова відпустка

About author

You might also like

Стало відомо, які об’єкти освітньої галузі планують ввести в експлуатацію

Про пріоритетні об’єкти незавершеного будівництва у галузі освіти, які планують завершити у 2017 році розповів в.о. начальника управління капітального будівництва Роман Пишняк. “При виборі об’єктів ми врахували низку критеріїв –

Швидкісний поїзд вбив людину на Львівщині

За інформацією чергового Львівської дирекції залізничних перевезень 23 жовтня о 21:33 год. на регульованому переїзді станції Броди (Бродівський район) на 43-му км залізничної колії, машиніст пасажирського потягу №743 “Хундай” сполучення

Вражаючий фестиваль повітряних куль стартував на Львівщині

Небо Львівщини заполонили кулі, адже у селищі Східниця розпочався вже традиційний фестиваль повітряних куль, пише 24 канал. Цьогоріч приїхали команди з України, Польщі, Литви та Молдови. Як розповів організатор фестивалю,