Свобода слова за Януковича: стрімке піке

Свобода слова за Януковича: стрімке піке

Таким цифрам навіть якось не віриться із першого разу: Україна за Януковича скотилася на 42 позиції у щорічному рейтингу “Репортерів без кордонів”.  Тепер вона посідає 131 місце, і знаходиться якраз між Іраком та Ізраїльськими територіями.

Минулого року Україна була 89-ю, і ділила це місце із Сенегалом.

Росія цього року піднялася із 153 до 140, Польща теж йде вгору: 32 місце замість 37, а Білорусь впала до 154 позиції із 151.

Загалом же у цьому рейтингу 178 місць. Перші позиції вже багато років тримають країни північної Європи – Фінляндія, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, та Швеція.

Що ж, може логічно буде тепер саме поняття “свобода слова” в Україні скасувати?  Або офіційно перейменувати у “НЕсвобода слова”?  Здається, час для цього вже настав?

Вікторе Федоровичу, ну нічогеньке ж ви піке заложили. До “донишка” не так вже й далеко зосталося, то може піднажмете чуток? Гулять так гулять, так кажуть реальні пацани, що порожняк не гонять?

А що, ще одне таке падіння на 42 пункти, і наступного року останні в рейтингу місця – наші…

Previous Україна: театр абсурду чи ситком серіал?
Next Чи дорівнює культурний рівень освітньому?

About author

You might also like

Україна Прокоментуй!

45 дітей зі Львівщини оздоровляться в “Молодій гвардії”

45 дітей пільгових категорій вирушили на оздоровлення та відпочинок до Українського дитячого центру “Молода гвардія” на І тематичну зміну “Від серця до серця”. За словами заступника директора департаменту соціального захисту

На Львівщині відремонтують понад 1000 об’єктів: Самбірський район

У 2016 році на фінансування проектів регіонального розвитку у Самбірському районі з різних джерел передбачено 59,6 млн грн на 107 об’єктів. Про це повідомила начальник управління аналізу та стратегічного планування департаменту економічної

Львівщина Прокоментуй!

На Львівщині понад 11 тисяч дітей стали учасниками конкурсу з інформатики “Бобер – 2016”

У дев’ятому Міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер», який проводився у листопаді 2016 року, взяли участь 11 178 учнів, з них 11 048 – з районів і міст обласного значення та 130 – з

  • А як формується рейтинг? Що враховують?

  • Индекс свободы прессы распределяет государства по степени свободы прессы в баллах — от нуля (лучший показатель — отсутствие каких-либо ограничений для работы СМИ) и выше (худший показатель). Исследователи организации (имеется в виду организация “Репортеры без границ” – @Matteush) )полагают, что их индекс может довольно точно определить состояние свободы слова в каждой конкретной стране. Позиция страны в рейтинге зависит от того, насколько свободны журналисты и СМИ в целом, и от того, какие меры принимаются властями страны для создания комфортных условий для работы прессы. Чтобы определить индекс, исследователи составляют анкету с вопросами в 40 категориях, касающихся различного рода нарушений в отношении журналистов и СМИ, фактов цензуры по отношению к СМИ и уровня самоцензуры в изданиях, степени финансовой зависимости СМИ, законодательства в сфере СМИ и так далее. Отдельным показателем является возможность свободного доступа граждан к Интернету. Ежегодно организация рассылает такие вопросники своим респондентам по всему миру. Это корреспондентская сеть самой организации (насчитывает 130 человек), другие международные правозащитные организации, с которыми «Репортеры без границ» поддерживают партнерские отношения, а также известные журналисты, социологи, юристы, общественные деятели. В рейтинге свободы прессы учитываются только те анкеты, в которых содержатся ответы на все вопросы, при этом организация стремится в каждой стране получить информацию из нескольких независимых источников. Если данные относительно какой-либо страны вызывают сомнения, то страна в рейтинг не попадает. Оценка степени свободы прессы выставляется государствам в сентябре.
    взято звідси