“Революціонери” та “уроки революції”

“Революціонери” та “уроки революції”

Як це не гидко, але час іде невпинно й незворотно. І ось вже колишні “молоді студентські лідери”, організатори “революції на граніті”, стали дорослими дядьками з цілком сформованими амбіціями й амуніціями. Більше 20 років минуло, і сліди свої ті роки залишили.

 

Нещодавно один з активних учасників “гранітних” подій 1990 року, Олесь Доній, відвідав Одесу. Була й лекція пана Олександра – про Україну, її перспективи та, звісно ж, “революцію на граніті” і її досвід.

 

Знаєте, що найбільш прикро? Що з тих жовтневих подій, як і з багатьох інших, також творять далекий від реалій міф. Зараз він вигідний, перш за все, тим, хто разом з Донієм брав участь у студентських акціях. Кириленкові, Тягнибоку, й іншим, хто має змогу до цього “примазатись”. Тепер вони “дають уроки”, читають лекції, вони “мають досвід” боротьби з владою, вони “мають моральне право”.

 

І чому дорослі дядьки досі не розуміють, що їх, дітей, тоді акуратно використав пан Кравчук? Ви ж не думаєте серйозно, що нещодавній головний пропагандист та ідеолог ЦК КПУ, голова Верховної Ради, не знав, що відбувається у республіці? КДБ УРСР тоді ще справно працював, і вчасно про все повідомляв до ЦК…

 

Кравчук не розумів, що Декларація про державний суверенітет не є кінцевим документом? Не смішіть. Він чудово розумів, що буде далі, і що на хвилі цього “далі” треба втриматись. То чому б не влаштувати невеличке шоу, здатне і прикрити від московського “начальства”, і всередині республіки створити собі потрібний імідж? Запросто. Проаналізувавши вимоги страйкарів і реакцію на них уряду й Верховної Ради УРСР, що побачимо? Підтримано все! – крім відставки Кравчука. Кравчук – тогочасний “Сірьожа-маладєц”, який все “розрулив”.

 

І тепер ці 45-річні дядьки розповідають, що вони “побороли комуняцьку більшість” в Україні, відкрили шлях до Незалежності… Хлопці, все – навпаки: комуняки “у мєньшинствє” переграли вас за всіма параметрами. Ви нездатні цього побачити? Ви – тупі. Ви це бачите й розумієте, але мовчите? Ви – брехуни.

 

Олесь Доній в Одесі наводив приклад угорської партії ФІДЕС, що спромоглася провести до парламенту близько 9% молодих людей (не старших 35 років). Якби “революція на граніті” мала хоча б такі наслідки, які є зараз в Угорщині – тоді “гранітні революціонери” мали б “моральне право” давати уроки й читати лекції.

 

А зараз… уроки революції нам викладають невдахи, які самі жодної революції не лише не зробили, але й не бачили.

Previous Російські вибори і Україна
Next Про демотиватори і меншовартість

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

Як у Львові палало управління поліції

У Львові по вулиці Степана Бандери сталася пожежа в будинку міського управління поліції Як зазначає Depo.ua, про це повідомляє ресурс lviv.web2ua з посиланням на свідоцтва очевидців. Повідомляється, що займання сталося на 1

Львівщина Прокоментуй!

У Львові звільнили всіх контролерів електротранспорту

З ЛКП «Львівелектротранс» звільнили всіх контролерів. Такий наказ у середу, 25 травня, підписав директор підприємства Михайло Сидорович. Своє рішення він мотивує неефективною роботою служби контролю. Однак зовсім без нагляду львівські трамваї

Львівщина Прокоментуй!

У Садового кажуть, що трамвай на Сихів от-от поїде

Трамвай на Сихів поїде вже всередині листопада. До анонсованого відкриття колія готова на 95%. На початку трамвай курсуватиме від пл. Соборної до кінотеатру ім. Довженка, а вже до кінця року