Про демотиватори і меншовартість

Про демотиватори і меншовартість

Останнім часом на Фейсбук все більшої популярності набувають своєрідні демотиватори, спрямовані на заперечення так званої доктрини “русского мира”. Ось – нещодавній приклад:

 

 

Картинка отримала дуже велику кількість “лайків” та поширень (за мірками українського Фейсбук). Видно, що значна кількість користувачів підтримує протест проти нав’язування українцям чужої за духом і пропагандної за виглядом концепції. І справді, чому ми маємо не розвивати свою культурну парадигму з україноцентричним світоглядом, а приєднуватись до розробленої московськими пропагандистами євразійської спільноти (якої, до того ж, ще ніколи не було, й досі немає)?

 

Проте, як це зазвичай буває в нашій країні, на такий погляд знайшлись свої противники зі своїми картинками:

 

 

Нічого не маю проти, така манера бачення свого минулого теж має право на існування, особливо серед осіб, що здобували освіту в ПТУ. Але є принципові відмінності між позиціями авторів першої та другої картинок. Позиція перша випливає з того, що нам агресивно й безальтернативно пропагують “русский мир” практично на державному рівні. Позиція друга випливає з незнання історії та відсутності логіки.

 

Другий демотиватор був би виправданий, якби Україна нав’язувала “український світ” громадянам Іраку. Тоді ситуації були б ідентичними, відтак – можна було б порівнювати між собою, скажімо так, давність і витоки культури Московії, України й Іраку. Оскільки Україна такої пропаганди в Іраку не здійснює, то й ситуації не є тотожними, а значить – не можуть порівнюватись. Це – програма 2-го курсу будь-якого пристойного вишу.

 

А якщо вже братись до справи геть несерйозно – можна з упевненістю сказати, що автори і першого, й другого демотиватора є братами-близнюками. І заклик зробити щось корисне (написаний на червоному тлі) для автора другої картинки є лише закликом, бо робить він корисного рівно стільки ж, скільки й інші завсідники мережі.

 

Previous "Революціонери" та "уроки революції"
Next Презентація книжки "Звичаї нашого народу"

About author

You might also like

На Львівщині зекономили більше 330 млн гривень

У 2017 році у системі державних закупівель”Prozorro” замовники Львівщини здійснили 11,7 тисяч публічних закупівель  на  суму 11,5 млрд гривень. На цих закупівлях зекономили 3% бюджетних коштів, що в сумі складає 

Львівщина Прокоментуй!

На Львівщині очікують на «чорний піар» та псевдозамінування

18 грудня відбудуться вибори у шести об’єднаних територіальних громадах Львівщини: у Мостиському, Старосамбірському, Пустомитіському та Кам’янка-Бузькому районах. Про це сьогодні, 12 грудня, під час прес-конференції на тему: «Порушення на виборах

У Львові стартують дні вимірювання артеріального тиску у населення

У понеділок, 15 травня, відбудеться прес-конференція з нагоди старту акції «Дні вимірювання артеріального тиску у населення» Про це повідомила прес-служба ЛОДА 15 травня 2017 року об 12:00 год у конференц-залі

  • Українці завжди люблять чубитись 🙂

  • Кому б воно було цікаве, якби не викликало бажання почубитись 🙂