Про демотиватори і меншовартість

Про демотиватори і меншовартість

Останнім часом на Фейсбук все більшої популярності набувають своєрідні демотиватори, спрямовані на заперечення так званої доктрини “русского мира”. Ось – нещодавній приклад:

 

 

Картинка отримала дуже велику кількість “лайків” та поширень (за мірками українського Фейсбук). Видно, що значна кількість користувачів підтримує протест проти нав’язування українцям чужої за духом і пропагандної за виглядом концепції. І справді, чому ми маємо не розвивати свою культурну парадигму з україноцентричним світоглядом, а приєднуватись до розробленої московськими пропагандистами євразійської спільноти (якої, до того ж, ще ніколи не було, й досі немає)?

 

Проте, як це зазвичай буває в нашій країні, на такий погляд знайшлись свої противники зі своїми картинками:

 

 

Нічого не маю проти, така манера бачення свого минулого теж має право на існування, особливо серед осіб, що здобували освіту в ПТУ. Але є принципові відмінності між позиціями авторів першої та другої картинок. Позиція перша випливає з того, що нам агресивно й безальтернативно пропагують “русский мир” практично на державному рівні. Позиція друга випливає з незнання історії та відсутності логіки.

 

Другий демотиватор був би виправданий, якби Україна нав’язувала “український світ” громадянам Іраку. Тоді ситуації були б ідентичними, відтак – можна було б порівнювати між собою, скажімо так, давність і витоки культури Московії, України й Іраку. Оскільки Україна такої пропаганди в Іраку не здійснює, то й ситуації не є тотожними, а значить – не можуть порівнюватись. Це – програма 2-го курсу будь-якого пристойного вишу.

 

А якщо вже братись до справи геть несерйозно – можна з упевненістю сказати, що автори і першого, й другого демотиватора є братами-близнюками. І заклик зробити щось корисне (написаний на червоному тлі) для автора другої картинки є лише закликом, бо робить він корисного рівно стільки ж, скільки й інші завсідники мережі.

 

Previous "Революціонери" та "уроки революції"
Next Презентація книжки "Звичаї нашого народу"

About author

You might also like

Як українці незвично потрапили у Польщу

Сьогодні, 20 червня, до української залізничної станції «Нижанковичі» приїхала легка ручна дрезина «Przemyślanka». Це легка ручна дрезина, збудована організацією linia102.pl за кошти громади. Зараз вона возить туристів наразі закритою залізничною

До Дня матері матері-львів’янки отримають матеріальну допомогу

Щорічно, у другу неділю травня, в Україні відзначають День матері. Відтак, управління соціального захисту Львівської міської ради з нагоди цього свята виплатить одноразову матеріальну допомогу 245 львів’янкам-матерям дітей, батьки яких

Львівщина Прокоментуй!

Львів посів друге місце серед областей із найвищим прохідним балом абітурієнтів

У 2016 році Львівська область посіла друге місце серед областей із найвищим прохідним балом абітурієнтів. Український центр оцінювання якості освіти опублікував результати ЗНО у 2016 році, де Львів отримав перше

  • Українці завжди люблять чубитись 🙂

  • Кому б воно було цікаве, якби не викликало бажання почубитись 🙂