Особливості національної демократії

Особливості національної демократії

дарагой Леонід Ілліч

Анекдот радянських часів:

Рейган каже Брєжнєву – у нас в США демократія.  У нас кожен може вийти і перед Білим Домом прокричати – Геть Рейгана!

Брєжнєв у відповіть: – Так у нас в СССР теж демократія.  У нас теж кожен може вийти на Красну Площадь і кричати – Долой Рейгана!

Вгадайте з одного разу, що змінилося з тих пір, коли люди розповідали цей анекдот одне одному на кухнях?

Змінилося нібито все: інші країни, інший державний устрій, інші люди при владі. Але це на перший погляд. Бо коли придивитися пильніше, то насправді воно якось так змінилося, що нічого й не змінилося. Як панувала комуністична ідеологія “біле – це дуже побіліле чорне, а чорне – то насправді біле, бо так сказала партія” – так і панує зараз.

Одна пані (не буду називати її прізвище, щоб не залишився часом “неприємний слід у душі” у неї та у однієї дуже суворої служби безпеки (яку попри всю абсурдність цього очолює один такий собі медіа-магнат) нещодавно глибокодумно так заявила, що “демократія має свої особливості у кожній країні”.

Такою була її відповідь (до речі, відповідь як високої посадової особи, а не як торговки з Привозу, як можна було б подумати) на критику, що прозвучала після останніх українських виборів. Критику, озвучену після того, як міжнародні спостерігачі заявили про недемократичність місцевих виборів і численні порушення.

Чути це було трохи дивно. Втім, не надто дивніше, ніж задовго до цього  було чути із уст тої ж пані твердження про те, що один великий російський письменник – це насправді один великий український поет, і що її патрон зовсім не помилився, ляпнувши цю дурницю.

Не можу зараз не згадати (повернімося знову до СССР) один із моїх найулюбленіших монологів Михайла Жванецького “Непереводимая игра”:

“Кому объяснишь, что нельзя сначала производить продукт, а потом начать бороться за его качество?  И что это за продукт без качества?  Что такое сыр низкого качества?  Может, это уже не сыр?  Или еще не сыр?  Это сыворотка.  А сыра низкого качества не бывает.  И велосипед низкого качества — не велосипед.  Это все дерь… сырье!  Которое должно стать велосипедом…”


А ви думали, що демократія або є, або її немає? Ви таки помилялися, шановні! Сподіваюся, тепер знатимете, що нечесні вибори – це “особливості української національної демократії”, а зовсім не відсутність демократії як такої.

Яке несподіване відкриття для світової спільноти, чи не так?

Previous Корпоратив - максимум користі для фірми!
Next Права сила і теперішня влада

About author

You might also like

Україна 2 коментарі

Новорічні вітання

Пов’язано

Королевська воює з прокурорами і суддями Львівщини

 Підтримуючи вимоги прокурора  в інтересах держави, Господарський суд Львівської області прийняв рішення про повернення державі майна на понад 300 млн. грн. Йдеться про ПАТ «Львівська вугільна компанія», яке в свій

Україна Прокоментуй!

Томбінський про безвіз: група людей тримає в заручниках всю Україну

Посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський стверджує, що до запуску повноцінного електронного декларування Україна не завершить виконання вимог ЄС для скасування віз. Про це він заявив, під час зустрічі з

  • Ага, правильна демократія:)  Може в нас демократично, як купили так і є 🙂