Депутати Львівської облради вимагають відновити пам’ятник воїнам УПА у Грушовичах

Депутати Львівської облради вимагають відновити пам’ятник воїнам УПА у Грушовичах

Львівська обласна рада ухвалила звернення щодо провокаційних дій та наруги над могилою українських воїнів у селі Грушовичі (Республіки Польща).Відповідне звернення скерували до Маршалка Підкарпатського воєводства, воєводи Підкарпатського воєводства, старости Перемишльського повіту,Міністерства закордонних справ України, посла Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща в Львові.

“Нещодавно, 26 квітня 2017 року, сталася чергова антиукраїнська провокація в Підкарпатському воєводстві – розбір залишків українського місця пам’яті в селі Грушовичі (ґміна Стубно Перемишльського повіту). Упродовж останніх років місце пам’яті та поховань воїнів УПА в Грушовичах неодноразово зазнавалоруйнувань невідомими вандалами, а нинішня акція, здійснена “групою активістів”, вражає своїми обставинами, адже все відбувалося за офіційною згодою війта ґміни Стубно, а польська поліція взагалі не втручалася. Такий факт викликав рішучий протест Об’єднання українців Польщі (ОУП). Організація назвала інцидент у Грушовичах “черговою антиукраїнською провокацією”, акцентуючи на тому, що руйнування українського монумента здійснено за два дні до відзначення 70-річчя операції “Вісла”.

“Слід акцентувати, що за кілька останніх років на території Польщі знищено чи сплюндровано більше десяти місць пам’яті. Вчинений акт вандалізму ще раз підтвердив, що безкарність і відсутність належної реакції польської держави на факти плюндрування місць поховання лише заохочують зловмисників у Польщі та Україні до подібних провокацій, адже така безкарність робить зловмисників сміливішими.

Варто нагадати подібний випадок, який, на жаль, мав місце в Україні: невідомими особами 8 січня 2017 року з провокативною метою було сплюндровано пам’ятник убитим у роки Другої світової війни цивільним мешканцям польського поселення Гута Пеняцька (сучасна територія Бродівського району на Львівщині). Місцева влада, державні і дипломатичні інституції України відразу в один голос засудили вандалізм. Тоді ж представники місцевої влади заявили про необхідність терміново відбудувати пам’ятник. Пам’ятний знак повністю відновлено негайно – через місяць після інциденту, жалобні урочистості на місці трагедії відбулися 26 лютого 2017 року.

З огляду на небувалий резонанс, що викликав факт руйнування українського пам’ятника, а також з метою негайного припинення будь-яких інсинуацій, ми, депутати обласної ради, висловлюючи думку широкої громадськості Львівщини, вимагаємо від Міністерства закордонних справ України взяти під особистий контроль реакцію офіційної влади Республіки Польща на вищезгаданий інцидент, звернутися до польських органів влади з вимогою провести належне розслідування та сприйняти цю справу як пріоритетну для забезпечення громадського спокою в країні, притягнути до відповідальності осіб, причетних до плюндрування могил і розпалювання ненависті на національному ґрунті.

Ми підтримуємо ініціативу Українського інституту національної пам’яті щодо припинення розгляду будь-яких звернень польських державних інституцій, окремих осіб чи громадських організацій про надання дозволів на встановлення нових польських пам’ятників та пам’ятних знаків чи реставрацію вже існуючих на території України.

Закликаємо Уряд Республіки Польща, Маршалка Підкарпатського воєводства, воєводу Підкарпатського воєводства, старосту Перемишльського повіту негайно вжити вичерпних заходів для відновлення пам’ятника воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля, як зробила це українська сторона після провокаційного підпалу пам’ятника полякам у Гуті Пеняцькій», – йдеться у тексті звернення.

Раніше ми писали про те, як делегація із Львівщини виконала гімн на місці зруйнованого пам’ятника у Грушовичах.

Обурення щодо зруйнування пам’ятника висловили у МЗС, а також в Українському інституті національної пам’яті. Натомість у Польщі назвали знесення пам’ятника законним.

Previous Туристичну Львівщину представлятимуть у Сербії
Next На Львівщині урочисто відзначили Національне свято конституції Польщі

About author

You might also like

Акції із перекриттям дороги на Львівщині – це сплановані провокації, – Олег Синютка

Сьогодні ми стали свідками провокативних дій з боку спецслужб країни-агресора, щоб розхитати та дестабілізувати економіко-політичну ситуацію на теренах Західної України. Але завдяки злагодженим діям українських спецслужб та правоохоронців, ми змогли

Під Львовом зі стріляниною затримали терористів, що хотіли підірвати залізницю

У результаті спецоперації оперативники виявили та затримали п’ятьох членів терористичної групи, які планували одночасно підірвати залізничні колії у трьох різних напрямках від обласного центру. Про це повідомила прес-служба СБУ. Один

Зі Львова вивезли понад 500 тонн сміття Садового

За минулі декілька днів з перевантажувальних станцій, що розташовані у місті Львові, вивезли понад 500 тонн твердих побутових відходів. ТПВ вивозять за межі Львівської області. Про це сьогодні, 18 липня,