Деолігархізація. Далі буде.

Деолігархізація. Далі буде.

Невеличкі наїзди на Приватбанк.

Банкрутство Аеросвіту.

Поспіхцевий продаж медіа-групи “Інтер”.

Це лише частина, найрезонансніший витяг із новин останніх декількох місяців. Так чи інакше, всі ці події прямо поєднані із процесом, який охопив країну. І ім’я йому – деолігархізація.

Не радикальна, звісно. Просто держава вирішила нарешті показати, як вона дбає про власний народ, і як нещадно бореться із клятими олігархами, що обікрали і поставили на коліна всю Неньку!

Але це все тільки на перший погляд…

Чому все пречудово у Ахметова, але Хорошковський, екс-власник Інтера, гріє дупцю у Монако, і чогось не горить бажанням відвідати пагорби Дніпра? Чому Фірташ преспокійно веде свої справи, у той час як Коломойський блискавичними темпами “зливає” свої активи і теж здивовано зиркає очицями по сторонах? Стає зрозуміло – Межигірське Сімейне Об’єднання увімкнуло свій улюблений режим “вибіркового правосуддя”. Схоже, їм знову не вгодили. На цей раз ті, хто допомогли їм прийти до влади.

Роль олігархів у нашій державі складно недооцінити. По суті, будь-яка влада, яка приходить чи то на Банкову, чи то у Верховну Раду чи Кабмін, ретельно продумана, розтасована і розкладена, немов карти у шулерській колоді. Бо приходить туди завдяки ним. Завдяки їхній фінансовій, медійній, часто навіть промисловій підтримці. Звісно, що жодна здравомисляча людина, навіть із мільярдами в кишені, не буде ними ділитися за просто так. Їй потрібні гарантії. Гарантії того, що її гроші окупляться, причому якимось стороннім чином. От тому-то Партія Регіонів і нагадує якусь федерацію – вони ніби могутні і разом, але якщо копнути цей конгломерат сильніше, то звідусіль почнуть лізти нюанси. Кожний тільки складає видимість командної роботи партії, натомість позаочі грає виключно гру власних інтересів. І за логікою речей ця гра не повинна заважати іншим іграм на столі. Але так не буває.

Залишимо політичним аналітикам і оглядачам роботу статистів цих непорозумінь. Залишимо їм же здогади про те, який компромат Хорошковський обміняв на гарантії спокою, і якою ціною Коломойському вдається поки що триматися на воді. Ясно стовідсотково лише одне – боротьба за гроші почалась. За гроші для виборів.

Круговерть грошей у природі має свою циклічність. Щоб грошей завжди була певна сума, треба беручи з цієї суми вчасно повертати різницю. І тоді все буде гуд. Отож пам’ятаючи що розкрадання і привласнення на користь Клану останнім часом тільки збільшували темп, стало зрозуміло – на паротягові влади вугілля скоро скінчиться. Розкрали вже певно все, що могли. Народ продовжують обдирати, однак обкрадання бідних, хай їх і десятки мільйонів, вже не така прибуткова справа. Потрібно компенсувати різницю. Потрібні гроші, активи. Все це потім буде покладено на алтар майбутніх виборів “перзидента”, де нам повідомлять, яке саме пакращення настало, що ми його навіть і не помітили. І якщо мислити логічно, то – якщо в бідних більше нема чим ділитись, то треба… Правильно, почати брати з багатих. А потім – ще й подати це бідним під дуже смачним популістським соусом! “Позбавили країну від олігархів! Добробут досягнено!” – так і уявляється мені черговий бігморд десь на трасі у Донецькій області.

Взагалі, багаті і так платили. В цій країні треба платити за недоторканність і врахування власних меркантильних інтересів, хоч би яка влада не тримала Україну. Однак з приходом тих, хто чітко знає навіщо прийшов, гра серйознішає, ставки ростуть, ростуть і суми відрахувань. А коли тебе ще й відкидають із зайнятих позицій і не виконують власних кулуарних обіцянок (привіт летить в Монако, де жертва такої ситуації якраз і знаходиться), то тут хочеш-не-хочеш, а мозок почне думати – “на хулєри воно мені тре?” Так “головний канал країни” Інтер на місяць-два перефарбувався в… еммм, будемо казати “опозиційний” колір, а сам Хорошковський почав сміливо заявляти, що влада нездатна на жодні економічні реформи. Грубо кажучи, це була гра м’язами, і виправдана, бо якщо Валерія Івановича не поховали прямо на місці, значить він знайшов чим відкупитися від проблем, які сам на себе накликав. Телятко принаймні намагалося з’їсти вовка, але трошечки не розрахувало сил. Довелося зняти шкуру, дякувати Господу хоч м’ясце лишили.

До чого я веду? Хорошковський – аут, Коломойський – поки не аут, але зона ризику. Тут варто розуміти те, що наступним може бути хто завгодно. Ахметов? Фірташ? Тарута? Григоришин? Пінчук? Боголюбов? Не так важливо, хто буде наступним. Важливо те, що (як кажуть у серіалах) “далі” точно “буде”. Сім’я вирішила, що принцип розкуркулення тих, хто може фінансово допомогти в разі чого у збуренні народу (а-ля “Майдан 2”) допоможе їй втриматися при владі у цій країні як мінімум ще на один термін. А в перспективі, підім’явши під себе все і вся (а на це в неї часу купа) – і назавжди. І за необхідності “в расход” підуть навіть найближчі і найнесподіваніші на перший погляд. Ну а хто міг уявити, як доля розпорядиться колишнім власником Інтера, генералом СБУ, впливовим і близьким до президента свого часу?

А тепер, споглядаючи свої статті давності року-півтора, у мене виникає лише два питання. Перше – на скількох гілках сидить влада? І друге – яка з них в процесі спилювання таки відправить її за законами ґравітації вниз? Лобом об землю. У небуття.

Бо не буває так, щоб доля так довго і зі смаком балувала тих, кому засуджено від своєї ненажерливості і недалекості одного разу поплатитися через помилку.

Деолігархізація цілком може стати однією з них.

Previous Ювенальна юстиція в Україні. Курс до культурної цивілізації чи закордонні інвестиції в знищення нації?
Next Я не хочу, щоб біля моєї хати видобували сланцевий газ

About author

You might also like

Політика Прокоментуй!

Люди Тягнибока хочуть перевірити керівництво Львівської облради на поліграфі

Фракція ВО «Свобода» у Львівській обласній раді запропонувала зміни й доповнення до регламенту ради, які подав до комісії з питань регламенту та депутатської етики голова фракції Олег Панькевич. Зокрема, свободівці

Україна Прокоментуй!

Стало відомо, ким Аваков хоче замінити Загарію

У ток-шоу “Великі перемовини”, що виходить на Першому Західному, вперше прозвучало прізвище людини, якого Аваков хоче бачити на посаді начальника ГУ НП у Львівській області. Це – ректор Львівського державного

Україна Прокоментуй!

Європа по-чернігівські, або «Все для дітей» за європейськими стандартами

 Всі хочуть бути здоровими та щасливими. Як цього досягти? З чого почати? Науковці переконують — ключ до здорового життя знаходиться у нас вдома. Європейське дослідження* визначає п’ять характеристик здорової оселі:

  • Я б так просто Коломойського не списував. Це досить впливова людина, не тільки в Україні,а і Європі. Цей народ фактично керує світом.

    І ще, історія показує, що гинули всі великі Імперії. І це потужні сили були. А, що казати про Сім’ю. Не того польоту вони. Сьогодні прочитав, що одні двері в Межигір’ї 70к доларів коштують. Цікаво воно якось виглядає, як народ бідує. а хтось жирує. Проте, хтось, дуже боїться всіх і всюди, варто лише подивитись на поведінку, на кількість народу. Чого б це чесна людина боялась? А?:)