Чують кожного, допомагають обраним

Чують кожного, допомагають обраним

Скільки гасел, закликів і гучних заяв про необхідність реформування економіки ми вже чули за останні півтора року? Не помилюсь, якщо скажу, що сотні. З гаслами у нас завжди все було добре. Гірше з реальними справами.

Часто спілкуюсь з підприємцями, і розумію – держава намагається зробити все необхідне для їх знищення. Ніхто з моїх співрозмовників не сказав, що відчув якесь полегшення чи спрощення своєї діяльності. Навпаки, перешкод чомусь стає більше.

Кому вигідно гальмувати розвиток малого бізнесу? Скоріш за все, бізнесу великому. Зрозуміло, що монопольне становище на ринку дає безліч приємних переваг. З правом начхати на Антимонопольний комітет включно. А ознайомлення зі статистикою та навіть офіційними звітами великих компаній лиш підтверджує таку думку.

Неозброєним оком видно, що великі компанії стабільно зміцнюють свої позиції, не в останню чергу – шляхом поглинання менших конкурентів. “Вертикаль” намагаються створити навіть у бізнесі.

Один з найяскравіших прикладів – щасливе завершення роботи над Податковим кодексом. Від цього “прогресивного” документу вже стогнуть тисячі представників малого бізнесу. Мої знайомі, приватні підприємці, вже зо два місяці обмірковували закриття свого бізнесу, адже сплачувати всі необхідні збори та податки коштів не вистачало. Ви не повірите, але для них мало не порятунком стала пропозиція «продати» за 25% вартості справу, якій подружжя присвятило 12 років життя. Пропозиція, яку три роки тому мій товариш назвав би “наїздом” – настільки хамською та відверто цинічною вона була, надійшла від “донецьких товаришів”, і мої знайомі вирішили на неї погодитись. У іншому випадку втратили б більше. Загалом, їх справа потрапила під контроль колишнього конкурента, який таким чином скупив уже декілька однопрофільних підприємств, а саме його товариство є складовою більшого об’єднання, з центром у Донецьку. Таким чином і зростає бізнес. У декого.

Не сумніваюсь, що й останні нововведення щодо правил внутрішньої торгівлі теж мають на меті “укрупнення” бізнесу. Зараз я більше переймаюсь тим, що відбувається в українському сегменті мережі Інтернет, тому, наведу такий приклад: хто з власників Інтернет-магазинів з невеликим оборотом має фінансову можливість утримувати офіс та склад? Одиниці. А відтепер це обов’язкові умови для ведення торгівлі в Інтернеті. Та якщо навіть підприємець і стягнеться на оренду офісу – тут його чекатимуть нові сюрпризи. Адже до офісу (юридична адреса підприємства) цілком законно через день мають право навідуватись: податкова інспекція району, міста, області; пожежна інспекція; СЕС; УБОЗ; прокуратура, та ще хтозна скільки “потрібних” і всесильних контролюючих органів.

Що у таких умовах робити підприємцеві? Закривати бізнес. Або “продати”. За 20-25%.

Previous Новорічні кулеметні вітання :)
Next Погода і набирання балів можновладцями

About author

You might also like

Політика 2 коментарі

Свобода слова за Януковича: стрімке піке

Таким цифрам навіть якось не віриться із першого разу: Україна за Януковича скотилася на 42 позиції у щорічному рейтингу “Репортерів без кордонів”.  Тепер вона посідає 131 місце, і знаходиться якраз

Львівщина Прокоментуй!

На Львівщині перевірять пожежну безпеку у школах та садочках

У зв’язку із подіями на Одещині, школи та садочки Львівської області перевірять на дотримання протипожежної безпеки. Таке доручення, сьогодні, 18 вересня, під час апаратної наради дав голова Львівської обласної державної

Львівщина Прокоментуй!

Синютка пообіцяв не закривати Турківську районну лікарню

Голова Львівської ОДА Олег Синютка пообіцяв не закривати Турківську районну лікарню. Про це у Фейсбуці повідомив голова Турківської РДА Олександр Лабецький. “Тільки що на спільному засіданні керівників Громадських рад при

 • Хто ж вам винен, шо ви такі слабаки і не вмієте нормально мутитися і працювати? Чесний бізнес в Україні?) В це вірять лише лохи) Або борися і перемагай, або відходь і лишай місце сильним. Проблема не в донецьких, проблема у вас, шановні.

 • Заїбали уже ці скиглі, чесно. У всіх бізнес, всі працюють, всі мутяться, роблять. Скигліть далі.

 • А що досягнув ти? Поділись з ними досвідом. І ти готовий все життя обдурювати і щоб тебе обдурювали інші?

  p.s. попередження за матюки.

 • Що це за тупі наїзди, наче від першокласника: “спєрвадобєйся”?)
  Тарас, вам же не 15 і не 20 років, щоб такими аргументами оперувати. У мене достатній багаж знань цієї теми, щоб відповідати за кожне слово у своєму коментарі.
  Не завжди треба обдурювати, щоб щось мати, просто треба думати і шукати виходи. Не можеш – зливайся. Аве.

 • Чому наїзди, життєвий досвід, а може і певні “лайфхаки” в сфері бізнесу по українськи, заслуговують на поширення. Якщо їх нема, а є лише думки і своє бачення справи, це лише слова і бачення але аж ніяк не реальність.

  Якщо є знання, їх треба поширювати і допомагати іншими, а не обзивати їх і зневажати.

  Інша справа, чи люди хочуть змінюватись і робити звиклі речі іншими методами і з іншими підходами…

 • До речі, пропоную стати одним із авторів Кулемету і поділитись українським позитивом з іншии. Ящо є таке бажання. буду чекати на листа  i@kulemet.com

 • 1. “Нормально мутитися” й працювати – це речі, що взаємовиключають одна одну.
  2. Коли у вашому офісі чи крамниці сидітимуть п’ять-шість братків і “склонятимуть” – погукайте мене, я погляну на ваші знання цієї теми, ОК?