Возняк розповів, як розкрадали стародруки на мільйони доларів

Возняк розповів, як розкрадали стародруки на мільйони доларів

З фондів Львівської галереї мистецтв зникли 95 стародруків. Про це на прес-конференції 5 січня повідомив директор галереї Тарас Возняк.

З його слів, він видав розпорядження про створення кількох комісій з метою проведення фронтальних звірок наявності стародруків у фондах галереї.

“Ця справа далеко неординарна. Ми перевірили тільки кириличні стародруки. Ще не перевірені усі латиничні стародруки, а також книги 19 століття. Але за результатами цієї перевірки ми були шоковані і були змушені звернутись до Національної поліціії та прокуратури. Ми виявили відсутність тільки 95 кириличних стародруків. Також не знайшли два рукописи і виявили деякі факти заміни експонатів. Машстаб цієї катастрофи є не до порівняння із іншими фактами крадіжок в Украіні”, – розповів Возняк.

Вартість стародруків на “чорному ринку” може сягнути десятків мільйонів доларів.

Для відвідувачів Львівської галереї мистецтв наразі обмежили вівдвідування. Він додав, що фронтальна перевірка на предмет зникнення експонатів завершилась 3 січня і під час неї “йшов шалений опір”.

Previous З Львівської галереї мистецтв зникла майже сотня унікальних експонатів
Next Возняк обіцяє ревізію в Олеському замку

About author

You might also like

Параску Дворянин відправили у відставку

Депутати Львівської облради відправили у відставку першого заступника голови Параску Дворянин. За проголосували 53 депутати обласної ради. Три бюлетені визнано недійними. Сім депутатів проголосували проти. Пов’язано

Вшанування Героїв Крут завершилися футбольним турніром

Заходи із вшанування Героїв Крут з боку патріотичної громадськості завершилися міні-футбольним турніром на «Кубок пам’яті героїв». Організаторами заходу виступили ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес» та рух «Опір». Сприяння змаганням надали Корпорація

ЗЛУКА УНР і ЗУНР

Велика Злука — урочисте оголошення 22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві універсалу про об’єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну, День соборності України.

22 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. А 22 січня 1919 р. відбулося об’єднання УНР і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).