СБУ проти українських блогерів. Почалося?

СБУ проти українських блогерів. Почалося?

У кого з нас спересердя не злітала фраза „щоб ти згорів”, „а щоб ти тріснув”, чи „а бодай тобі…”?  Звісно ж, дехто може і щось важче сказати. А спробуй-но стриматися у важкій ситуації…

А як ви вважаєте, Україна зараз у важкій ситуації, чи ні? Взагалі останніми днями щось дивне із країною відбувається. Церкви підривають, спека душить, і ось іще одна подія з того ж ряду – „рука СБУ” дотяглася до української блогосфери. Власне, про це останнє й пишу, але спочатку трішки „лірики”.

Я не приховую, що персона нашого гаранта в мене ейфоричної радості не викликає ні на йоту. І не вважаю, що мушу про це мовчати. Це мої думки, і завдяки декларованій в Україні свободі слова я можу висловлювати їх вільно – ну, у певних межах, звісно, без особливих матюків, бо діти ж довкола. Що ж, скажу відверто –  дуже часто ловлю себе на тому, що  коли дивлюся на обличчя нинішнього президента, то ледь стримуюся, щоб не сказати – „а щоб тобі добре було! як же таке можна було допустити до влади?”

Думаю, що я такий не один. Більша частина країни так думає. Кажу про це так впевнено, зважаючи на результати, з якими той прийшов до влади. В абсолютних цифрах, нагадаю, за нього проголосували 12 з чимось мільйонів. Приблизно четверта частина населення країни. Ну закони в нас такі, що лише чверть населення може обрати президента, нічого з тим не зробиш. Але факт лишається фактом – лише кожен четвертий українець дивиться на лик нинішнього глави держави із милою посмішкою.  Решта – не враховуючи немовлят і хворих на голову дорослих – або мовчки відвертаються, або й добряче матюкаються.

Тож тепер до найцікавішого: тримайте язик за зубами і не смійте криво говорити на цяцю. Бо цяця нашле на вас кару у особі Служби Безпеки України. Бо ця служба вважає спересердя сказане слово загрозою для її, цяці, життя. Кажете, я з глузду з’їхав? А ось і ні, на жаль…

Історія ця не вигадана, вона трапилася буквально вчора із українським блогером Олегом Шинкаренком. Ось що він написав у своєму ЖЖ вдень 30 липня 2010 року:

СБУ проти українських блоггерів

Jul. 30th, 2010 at 3:34 PM

Коротко: мене відпустили після письмового свідчення, що я більше не буду у різкій формі критикувати владу у своєму ЖЖ. Оскільки конкретних вимог до мене поставлено не було, то слід розуміти це так, що будь-яка критика влади у ЖЖ може викликати нові переслідування.

ДО РЕЧІ! ЗАПИСИ, ЯКІ БУЛИ НАЙБІЛЬШ ОБРАЗЛИВИМИ (З ВІНКОМ ТА ПЕРЕПОСТ З РОСІЙСЬКОГО ЛУРКМОРА ПРО ЯНУКОВИЧА) З МОГО ЖЖ ЗНИКЛИ. Я ЇХ ЗВІДТИ НЕ ПРИБИРАВ. ВИСНОВОК: СБУ ЗЛАМАЛА МІЙ ЖЖ, ТА ВИДАЛИЛА ЇХ ЗВІДТИ САМОСТІЙНО.

Цікавий факт: співробітники СБУ не спілкуються українською мовою. Оперуповноважені дозволяли собі ще іноді декілька слів державною, а слідчі – жодного слова.

Подробиці чекайте пізніше.

А ось сама сторінка, через яку виникла вся оця халепа (точніше, це збережена копія):

Думаю, тут не потрібна особливо прискіплива лінгвістична експертиза, щоб оці слова молодої людини, яка щиро вболіває за свою країну, і не збирається називати чорне білим, не сприймати як особисту загрозу для життя нашого гаранта.

А ось повідомлення на сторінці СБУ:

У ході проведення оперативно-розшукових заходів СБ України була отримана інформація щодо розміщення на сайті http://singing-foot.livejournal.com матеріалів, що містили погрози на адресу Президента України.

Вжитими заходами встановлено, що їх автором є громадянин України – Шинкаренко Олег Іванович, 1976р.н. Враховуючи те, що в його діях містились окремі ознаки злочину, передбаченого ст.346 «погроза або насильство стосовно державного чи громадського діяча» Кримінального кодексу України, матеріали документування скеровано за компетенцією до органів прокуратури. За дорученням слідчого прокуратури м.Києва, співробітником СБ України 30 липня ц.р. Шинкаренку О.І. було передано відповідне запрошення для бесіди та доставлено його до приміщення прокуратури м.Києва.

Прес-центр СБ України

Як вважаєте, „окремі ознаки злочину” справді присутні?

А ось я вважаю, що гроші платників податків Служба Безпеки України має використовувати більш розумно і ощадливо, і для початку вона хоча б повинна навчитися боротися із справжніми загрозами для країни. А потім вже, у вільний від роботи час, робити із себе посміховисько, викликаючи на бесіди блогерів, яким не подобається влада. Або тих, хто проклинає президента чи уряд. Бо якщо логічно подумати, то на всіх невдоволених нинішньою владою ніяких есбеушників не вистачить.

Цікаво, а  назву блога „Кулемет” такі експерти із СБУ теж можуть визнати екстремістською? Це ж таки кулемет, а не макогін, зброя як не як!

А мої слова про те, що „наші депутати заслужили доброго копняка” із розміщеної ще взимку на Кулеметі статті „Пляшка пива для депутата”? Їх, мабуть, теж можна вважати закликом до скинення влади?

А тепер ви самі перегляньте свої блоги із такої „есбеушної” точки зору. І  ви  побачите, що  практично до кожного нормального українця нині може причепитися майор. Бо при такій владі нормальний українець навряд чи зможе стриматися, щоб не відпустити на адресу влади міцне слівце.  А що, є за що поважати нинішню владу? Натомість прокльонів на свою голову вона вже заслужила більш ніж достатньо.

Зараз ми бачимо випадок унікальний: вперше за весь час України як незалежної держави до влади прийшла людина, що уособлює далеко не найбільш законопослушні верстви. І зараз цій людині із кримінальним минулим підчиняються практично всі силові відомства. І, нарешті, політика нинішньої влади є прямо і відверто антиукраїнською, і це теж сталося вперше за часи незалежності. Раніше теж щось таке робилося, то тут, то там вилазили ріжки недогромадян-правителів, але ж не так нагло, їй Богу!

Тож хлопці і дівчата з української блогосфери, треба щось робити. Ні, майоре, їй-бо, я не закликаю до зміни влади, не погрожую президентові чи його прибиральниці, ви бачите? Я просто кажу – люди, робімо щось. Бо завтра ці енкаведисти стоятимуть у кожного за спиною. І ми усі одного чудового ранку прокинемося у 1937 році. Десь на Соловках….

П.С. я не здивуюся, якщо за цю статтю блог Кулемет прикриють. Тому прошу по мірі можливостей перепостити це десь у себе.

Важкі часи йдуть. Нам знову, вже всерйоз, хочуть закрити можливість говорити те, що ми думаємо. Тримаймося разом!

Previous Євро-2012 за календарем Майя
Next Реквієм по „Дяді Стьопі”

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

Львів отримав нового Посла Польщі

Призначено нового генерального консула Республіки Польща у Львові. Ним став Рафал Вольські. Про це пише Форпост Новий консул отримав повноваження з рук заступника міністра іноземних справ Польщі Яна Дзєдзічака. Рафал

Політика Прокоментуй!

На Львівщині утворено 33 об’єднану територіальну громаду

Львівська обласна державна адміністрація відправила у Центральну виборчу комісію звернення про призначення виборів у Славській об’єднаній територіальній громаді, яка стала 33 ОТГ на Львівщині.  Про це інформує Офіс реформ у

Україна Прокоментуй!

Львівщина представляє інвестиційний та туристичний потенціал на престижному міжнародному форумі

У м. Ряшів (Підкарпатське воєводство, Республіка Польща) триватиме X Форум Європа – Україна “Можливості, яких не можна втратити”. Про це повідомили у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської

 • Взагалі ця вся історія є якоюсь дивною. В мене виникає сотня-друга запитань.
  В різкішій формі висловлювалися і більш відомі і рейтинговіші блогери, і не тільки на жж. Чому до них руки не дійшли в СБУ?
  Чому саме зараз вирішили боротися з вітряками?
  Чому такого розголосу це набрало? Щоб налякати інших.
  Справді, служба безпеки повинна охороняти громадян України від посягань на їхні права і свободи, а не вертатись до совєцьких часів, коли охороняли верхівку держави від людей і винищували неугодних.
  Так просто з інетом тепер не поборешся, знищать пост, закриють блог, проте миттєво відкриється ще 10 і це буде прогресія.
  Також треба врахувати той момент, що блоги будуть хоститись закордоном, будуть писатись іноземними мовами, тоді там буде важко впливати.

 • Литовченко

  Кажіть що хочете, але оце про вбивство говорити, так не можна. Тим паче що той блогер Олег скидається на ембіцила. Потрібно вчитися відповідати за свої слова у правовому вимірі, і про вбивства людей говорити не потрібно.

 • Matteush

   
  от чорт. слідкую за розвитком подій, точніше за розбіганням хвиль в інеті. і найбільше мене вразило, що українці так і залишилися неорганізованою і інертною масою. натовпом переполоханих селян. навіть блогери – здавалося б, найбільш просунута у всіх відношеннях прогресивна частина молодих в основному людей далеко не конспервативних-совєцьких поглядів.
   
  чи ми усі з ума здуріли? у більшості відгуків про весь цей сир-бир із притягненням блогера ледь не за шкірку на бесіду в СБУ більша частина “просунутих українців” (тобто блогерів) пишуть, що той хлопака сам дурак, бо нєфіг патякати зайвого (РАЗ),  що хлопака собі зробив такий піар (ДВА), і що блог є справою не приватною, а публічною, і тому знову РАЗ, але насправді це вже ТРИ.
   
  одумайтеся, браття! ви що, справді вважаєте, що вийти на вулицю і сказати два слова “ВБИТИ ІМЯРЕК”, або вийти і запитати вголос – “ЦІКАВО, ЧИ ЗНАЙДЕТЬСЯ ТОЙ, ХТО ВБЄ ТОГО-ТО І ТОГО-ТО” – це погроза, чи може це заклик до вбивства???? ввімкніть голову і подумайте: погроза звучить “Я ВБЮ”, а заклик – “ВБИЙТЕ ЙОГО”. якщо ви й справді розрізняєте букви і слова, то у тому блозі немає ні погрози, ні заклику. ЦЕ РАЗ.
   
  ДВА: той блогер може й маловідомий, але робити собі рекламу за рахунок нібито причіпок СБУ буде тільки ідійот. бо найперше, чого він добється (ще задовго до будь-якої гіпотетичної реклами) – це що він справді приверне до себе увагу СБУ. ви й справді вважаєте ідійотами всіх, крім себе? думаєте, той пацан ХОТІВ НАКЛИКАТИ НА СВОЮ ГОЛОВУ СЛІДАКІВ? уу, а ви, особисто ви, хто зараз читає ці рядки – ви хочете такої РЕКЛАМИ? то чому ж думаєте, що її взагалі хтось може хотіти??
   
  ТРЕТЄ. блог – це не ЗМІ. ЗМІ – це не блог. немає у нас таких законів, за якими я маю публікувати у своєму блозі ТІЛЬКИ ПЕРЕВІРЕНІ ФАКТИ, і не дозволяти собі боронь боже говорити те, що мені до вподоби, бо мовляв мене за шкірку цап і давай притягати до відповідальності. блог – це справа хоч і публічна, але особиста. тож коли СБУ запускає у цю особисту справу свою лапу, і там копирсається – ЦЕ ПРИЧИНА БИТИ НА СПОЛОХ. чи  я не правий?
   
  а що ж у нас виходить? а виходить як у українців: хай у сусіда ще й корова здохне. замість того, щоб скоординуватися і організовано влаштувати МАСОВИЙ протест проти таких “гопніческіх” дій СБУ, бо всіх не пересаджають і не потягають на допити – УКРАЇНСЬКІ БЛОГЕРИ ВЗЯЛИСЯ ЗА ОБГОВОРЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ПОСТРАЖДАЛОГО ПАЦАНА, І ЗА ЗВИНУВАЧЕННЯ ЙОГО У СПРОБІ РОЗРЕКЛАМУВАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ СКАНДАЛУ ІЗ СБУ. подуріли, їй богу. “пороблено” цілій країні. спочатку овоща на царство вибрали, а тепер одне одного травити і звинувачувати у піарі на обуренні тим овощем будемо?
   
  а знаєте що? не буде у нас країни. поки кожен сидітиме за своїм компом і вважатиме себе у безпеці, країна і здохне. бо ЗАМІСТЬ ОБУРИТИСЯ БЄСПРЕДЕЛОМ І ПАХАНАТОМ ми ОБУРЮЄМОСЯ НА “ХИТРОЖОПОГО БЛОГЕРА”.
   
  соромно має бути. ну як діти, їй богу…
   

 • Matteush, мені цікаво, чому саме цей блог вибрали для терору есбівці? А інше питання, чому до сьогодні спокійно існує велика кількість сепаратистських богів?
  А в Україні все як було так і буде, проблема у відсутності нації як такої.

 • Matteush

  не відкидаю, що його могли просто вибрати хлопчиком для биття, щоб всі інші боялися. але дуже дивує позиція всіх інших – вони наче заздрять, що вибрали не їх. тоді як нормальною в такій ситуації є реакція обурення діями спецслужб.
  чи сбушники вже й справді встигли провести бесіди із більшою частиною українського блогонету? і начепити всім “печать мовчання”?

 • Формально есбешники мали б завжди присікати такі висловлювання. На мою думку, просто випадково натрапили і вирішили відпрацювати ситуацію.

 • Sonnyak

  а зображення сайту не відкривається

 • admin

  виправляємо помилку доступу

 • Артур

  +100

 • Артур

  то стосовно слів Matteush 03.08.2010 о 11:49

 • Matteush

  ось і відповідь українських блогерів, вони розпочали акцію “Хочу на допит в СБУ”.

 • А ось цікава розв’язка http://www.unian.net/ukr/news/news-390116.html s http://watcher.com.ua/?p=5897 🙂