Провінція

Провінція

Я у Львові вже третій місяць. Живу. Насолоджуюсь життям. Не зважаючи на деякі проблеми – та у кого їх нема. Я не про це. А от скажіть мені, шановні львів’яни, мешканці чудового міста, одного з кращих як на мене, чому ви вважаєте своє місто – провінцією??? Я не розумію, не бачу, не чую у Львові жодних ознак провінційності.
Я народилася й виросла у Києві. Я жила й працювала в Москві. Я маю з чим порівнювати. Чесно-чесно, я не кокетую й не заграю зараз ні до вас, ні до міста.

Народ, звідки така зневага до рідного міста? До дуже культурного, напрочуд гарного, чистого й доглянутого міста? Так, до ідеалу нам ще далеко. І дороги не всі вирівняли, й парки не всі прибрали… Але це ж не показник. А що показник? Я скажу: показник – то люди, ми з вами. І хіба ви самі себе вважаєте “провінцією”…?

Previous Незацікавленість? Інертність? Байдужість?
Next Корпоратив - максимум користі для фірми!

About author

You might also like

Дорогу Радехів-Червоноград ремонтує найсучасніша техніка

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка оглянув ремонтні роботи на дорозі Броди-Червоноград, зокрема на відтинку Радехів-Червоноград. Також керівник області ознайомився із новітньою дорожньою технікою “Саt”, за допомогою якої і

На Львівщині невідомі спалили автомобіль секретаря Сколівської міськради

У місті Сколе Львівської області на території приватного домоволодіння невідомі здійснили підпал автомобіля Skoda Fabia, що належить 49-річній місцевій жительці, яка займає посаду секретаря Сколівського міської ради. Як повідомили УНІАН

Львівщина Прокоментуй!

Як військові святкують на Львівщині

Сьогодні в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулось спортивне свято, присвячене Дню фізичної культури і спорту України. Про це у “Фейсбуці” повідомив начальник Академії Павло Ткачук. Серед

 • А яке значення ви закладаєте в слові провінція? І чому це зневажливо?

 • Якщо вірити Вікіпедії, то
  Прові́нція (лат. provincia): 1) взагалі частина країни. В переносному значенні – віддалена від столиці, дещо культурно відстала місцевість. Так от, виходячи з власного досвіду, саме переносне значення цього слова найчастіше ми й використовуємо. А зневажливо – бо мої співрозмовники саме так і говорили…

 • Ну так написано в українській версії статті, в російській і Англійській, про культурну відсталість ні слова.
  Ну а якщо все ж таки в такому значенні слова то спробую відповісти.
  Хоча думаю що культурно Львів аж ні каплі не відсталий, принаймні моє оточення.
  Кілька передумов.  Я не Львівя’нин, тобто живу тут лише 8 років. Вважаю Львів, провінційним містом, в плані, захоплень більшості людей і побутовому плані.

  1. Майже не буває і дня, коли б я на вулиці в різних частинах міста не зустрів знайомого.

  2. Вибір товарів та послуг, надзвичайно обмежений як для майже мільйонного міста.

 • Так, саме в українській, я також звернула на це увагу і думаю, що цей факт багато що вже пояснює.
  Знаеєте, я в Києві також досить часто зустрічаю на вулиці знайомих та й більшість товарів й послуг замовляю інтернетом, бо: вибір більше, якість ліпше, ну і зручніше. так само роблять й багато моїх друзів з Москви, обираючі товари з американських чи європейських сайтів.
  Можливо, я ще не стикалася з дефіцитом, про який ви пишете….

 • Інтернет інтернетом, але це меншість. Більшість людей не те що не вірять в інтернет, вони його або не мають, або мають лише для одноглазніків і вконтакта. От для них Львів ще більша провінція.
  Угу, а якщо така банальшина, як ремонт в хаті. То приходиться постійно йти на компроміси між тим що хочеш і тим що є.
  Ба в мене ровер має вже дуже навіть стандартний розмір колеса для європи і америки, і навіть для києва і москви, але не для Львова, і у Львові я просто так камеру для нього  не куплю, рятує інтернет. Ось і маємо провінційніст в розрізі “Віддалений від столиці” В культурному плані, мені чесно кажучи важко судити, бо і в києві я бував кілька разів і то проїздом, відповідно не знаю, та і сам себе не вважаю культурним.
   

 • Dyak, А чому низька самооцінка? Як це не вважати себе культурним?
  А стосовно твоарів, попит породжує пропозицію, нема в нас потреби в ексклюзивах.

 • Слово “провінція” має в нашій мові негативний підтекст не тому, що в інтернеті написано, а тому, що так люди його вживають. Саме в контексті зневаги та обмеженості.
  Як на мене, в будь-якому місті можна знайти товари чи послуги, заклади чи заходи. які десь є, а в ньому наразі немає. Навіть в столиці. Навіть не в нашій.
  Ну, а ремонт – то завжди компроміс. Будь де і будь коли. Якщо ви, звісно, не міліонер чи щось таке….

 • Ремонт то один з прикладів, моя дружина довго не могла знайти якоїсь мочалки у вигляді тваринки (наприклад качечки) для дитини. Всякі антошки, тигреси і пелікани, взагалі яксь не зрозумілі магазини, в яких є все але по одному екземпляру. Пошуки трНавіть зараз, я шукаю один з найпопулярніших обєктивів для фото, так нема, тільки під замовлення.

 • як на мене, то у цьому розуміннні “провінційність” – це те саме, що й меншовартість. тобто це стан душі, рівень самовідчуття.
  самодостатня людина ніколи не вважатиме себе провінціалом. а той, хто заздрить мешканцям інших міст, місцевостей, країн – це і є справжній провінціал.