Провінція

Провінція

Я у Львові вже третій місяць. Живу. Насолоджуюсь життям. Не зважаючи на деякі проблеми – та у кого їх нема. Я не про це. А от скажіть мені, шановні львів’яни, мешканці чудового міста, одного з кращих як на мене, чому ви вважаєте своє місто – провінцією??? Я не розумію, не бачу, не чую у Львові жодних ознак провінційності.
Я народилася й виросла у Києві. Я жила й працювала в Москві. Я маю з чим порівнювати. Чесно-чесно, я не кокетую й не заграю зараз ні до вас, ні до міста.

Народ, звідки така зневага до рідного міста? До дуже культурного, напрочуд гарного, чистого й доглянутого міста? Так, до ідеалу нам ще далеко. І дороги не всі вирівняли, й парки не всі прибрали… Але це ж не показник. А що показник? Я скажу: показник – то люди, ми з вами. І хіба ви самі себе вважаєте “провінцією”…?

Previous Незацікавленість? Інертність? Байдужість?
Next Корпоратив - максимум користі для фірми!

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

Відомий львівський психотерапевт отримав звання “почесного професора” Віденського університету

Професор Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Олександр Фільц отримав звання “почесного професора” Віденського університету ім. Зігмунда Фройда. Вручили нагороду на університетській раді у Відні. Почесне звання Олександр Фільц

Львів відзначає своє 760-ліття (оновлена програма)

Цього року святкування Дня міста у Львові припали на Великодні свята і триватимуть до 9 травня. Святкування Дня міста Львова проходитиме під назвою «760 років унікальних історій. Розкажи свою». Творимо

Україна Прокоментуй!

Янукович у США: паркан через океан

Мабуть, комусь в Україні сьогодні дуже хотілося, щоб новий паркан біля Верховної Ради простягся аж до Нью-Йорка, до будівлі представництва України при ООН. І щоб тим парканом були відгороджені від Януковича

 • А яке значення ви закладаєте в слові провінція? І чому це зневажливо?

 • Якщо вірити Вікіпедії, то
  Прові́нція (лат. provincia): 1) взагалі частина країни. В переносному значенні – віддалена від столиці, дещо культурно відстала місцевість. Так от, виходячи з власного досвіду, саме переносне значення цього слова найчастіше ми й використовуємо. А зневажливо – бо мої співрозмовники саме так і говорили…

 • Ну так написано в українській версії статті, в російській і Англійській, про культурну відсталість ні слова.
  Ну а якщо все ж таки в такому значенні слова то спробую відповісти.
  Хоча думаю що культурно Львів аж ні каплі не відсталий, принаймні моє оточення.
  Кілька передумов.  Я не Львівя’нин, тобто живу тут лише 8 років. Вважаю Львів, провінційним містом, в плані, захоплень більшості людей і побутовому плані.

  1. Майже не буває і дня, коли б я на вулиці в різних частинах міста не зустрів знайомого.

  2. Вибір товарів та послуг, надзвичайно обмежений як для майже мільйонного міста.

 • Так, саме в українській, я також звернула на це увагу і думаю, що цей факт багато що вже пояснює.
  Знаеєте, я в Києві також досить часто зустрічаю на вулиці знайомих та й більшість товарів й послуг замовляю інтернетом, бо: вибір більше, якість ліпше, ну і зручніше. так само роблять й багато моїх друзів з Москви, обираючі товари з американських чи європейських сайтів.
  Можливо, я ще не стикалася з дефіцитом, про який ви пишете….

 • Інтернет інтернетом, але це меншість. Більшість людей не те що не вірять в інтернет, вони його або не мають, або мають лише для одноглазніків і вконтакта. От для них Львів ще більша провінція.
  Угу, а якщо така банальшина, як ремонт в хаті. То приходиться постійно йти на компроміси між тим що хочеш і тим що є.
  Ба в мене ровер має вже дуже навіть стандартний розмір колеса для європи і америки, і навіть для києва і москви, але не для Львова, і у Львові я просто так камеру для нього  не куплю, рятує інтернет. Ось і маємо провінційніст в розрізі “Віддалений від столиці” В культурному плані, мені чесно кажучи важко судити, бо і в києві я бував кілька разів і то проїздом, відповідно не знаю, та і сам себе не вважаю культурним.
   

 • Dyak, А чому низька самооцінка? Як це не вважати себе культурним?
  А стосовно твоарів, попит породжує пропозицію, нема в нас потреби в ексклюзивах.

 • Слово “провінція” має в нашій мові негативний підтекст не тому, що в інтернеті написано, а тому, що так люди його вживають. Саме в контексті зневаги та обмеженості.
  Як на мене, в будь-якому місті можна знайти товари чи послуги, заклади чи заходи. які десь є, а в ньому наразі немає. Навіть в столиці. Навіть не в нашій.
  Ну, а ремонт – то завжди компроміс. Будь де і будь коли. Якщо ви, звісно, не міліонер чи щось таке….

 • Ремонт то один з прикладів, моя дружина довго не могла знайти якоїсь мочалки у вигляді тваринки (наприклад качечки) для дитини. Всякі антошки, тигреси і пелікани, взагалі яксь не зрозумілі магазини, в яких є все але по одному екземпляру. Пошуки трНавіть зараз, я шукаю один з найпопулярніших обєктивів для фото, так нема, тільки під замовлення.

 • як на мене, то у цьому розуміннні “провінційність” – це те саме, що й меншовартість. тобто це стан душі, рівень самовідчуття.
  самодостатня людина ніколи не вважатиме себе провінціалом. а той, хто заздрить мешканцям інших міст, місцевостей, країн – це і є справжній провінціал.