Криза?!…

Криза?!…

Днями світ “відзначив” другу річницю початку світової економічної кризи, що наштовхнуло мене на роздуми про кризу. І навіть не згадуючи класиків з їх локалізацією “разрухи”, хочеться поговорити про неї, ту, що міцно увійшла до нашого життя – криза.
В своїх роздумах, я заглибився від економічної кризи і відійшов від неї, бо криза насправді багатрогранніша – вона присутня насамперед всередині нас – в освіті, у вихованні, в культурі і, насамперед, всередині Особистості, Людини з великої літери.
Ми майже не згадуємо про ці кризи, коли закриваються дитячі садочки, а на їх місці виростають офіси, в яких, на жаль, нема місця дитині.
Ми не згадуємо про кризу, коли вчителі та вихователі отримують заробітну платню, якої не вистачить навіть на те, щоб зняти, не кажучи вже про придбати, власне більше-менш нормальне житло в місті. А ці люди навчають наших дітей.
Ми навіть не згадуємо про кризу, коли закриваються книгарні у центрі міста (це особливо помітно у Києві, де на місці книгарень або генделики, або “бутіки”). Даруйте, я не маю нічого проти ані закладів харчування, ані магазинів, але я проти, коли вони відкриваються на місці осередків культури.
Але найголовніша криза вона не ззовні, а всередині кожного з нас. Це саме та криза, яку викликає брехня, автоматизм і відсутність самоідентифікації.
Я абсолютно певен, що усі кризи закінчаться, коли КОЖНА людина свідомо скаже: “Я Є…” і далі те, ким дійсно важливо бути людині. І, будь ласка, не треба абстракцій, бо жити в світі іллюзій і брехні набридло.
Отож, хто ти Є, Людино?!…

Previous З днем народження!
Next Archive

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

На Програму надання медичної допомоги мешканцям Львівщини заклали понад 87 млн грн

Комплексну програму надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2017-2020 роки розширили з 5 до 16 складових. За таку ініціативу сьогодні, 31 січня, проголосували депутати під час сесії Львівської обласної

Культура Прокоментуй!

Архієпископ Мечислав Мокшицький запрошує львів’ян на “Концерт колядок”

У середу, 28 грудня 2016 року, Архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський РКЦ, та пан Єжи Циприс, Голова Сейміку Підкарпатського воєводства, запрошують на «Концерт колядок». Про це інформує прес-служба ЛМР. Захід

Культура 1 коментар

Арт-виставка Наталії Коваленко

Шановні читачі славного Кулемету, дозвольте запросити вас на арт-виставку талановитого художника сьогодення, моєї подруги і просто чудової людини, Наталії Коваленко! Відкриття виставки відбудеться 3 серпня поточного року о 15.00 в

 • От так і є, кризи нема – це вигадка. Ми лише придумуємо різні ричини щоб нічого не робити.

 • Тарасе, не зовсім так.
  Криза є. Те, що я називаю “криза Особистості”, а вже від того лізуть усі інші кризи та кризочки.

 • Подібні запитання стивив Булгаков ще в 20-х роках минулого сторіччя. Як би нам не було шкода, окремі люди змінюються, натовп ніколи.

 • я не казав про зміну натавпу, а посилання на Булгакова є в самому тексті.
  йдеться про зміну кожної Людини окремо і саме тоді можна сподіватися на структурні зміни у суспільстві.

 • Натовп також перероджується

 • Безперечно, слід починати з себе. Якби кожен так думав, тоді суспільство змінилося б.
  А загалом, важко триматися курсу, коли не знаєш куди плисти.

 • натовп перероджується лише внаслідок зміни кожної окремої Особистості. решта – іллюзія.

 • Владе, після розуміння та усвідомлення критично необхідною є дія. Якщо є усвідомлення, то починати треба з себе – почніть, покажіть особистий приклад для своїх близьких, колег, сусідів.