Криза?!…

Криза?!…

Днями світ “відзначив” другу річницю початку світової економічної кризи, що наштовхнуло мене на роздуми про кризу. І навіть не згадуючи класиків з їх локалізацією “разрухи”, хочеться поговорити про неї, ту, що міцно увійшла до нашого життя – криза.
В своїх роздумах, я заглибився від економічної кризи і відійшов від неї, бо криза насправді багатрогранніша – вона присутня насамперед всередині нас – в освіті, у вихованні, в культурі і, насамперед, всередині Особистості, Людини з великої літери.
Ми майже не згадуємо про ці кризи, коли закриваються дитячі садочки, а на їх місці виростають офіси, в яких, на жаль, нема місця дитині.
Ми не згадуємо про кризу, коли вчителі та вихователі отримують заробітну платню, якої не вистачить навіть на те, щоб зняти, не кажучи вже про придбати, власне більше-менш нормальне житло в місті. А ці люди навчають наших дітей.
Ми навіть не згадуємо про кризу, коли закриваються книгарні у центрі міста (це особливо помітно у Києві, де на місці книгарень або генделики, або “бутіки”). Даруйте, я не маю нічого проти ані закладів харчування, ані магазинів, але я проти, коли вони відкриваються на місці осередків культури.
Але найголовніша криза вона не ззовні, а всередині кожного з нас. Це саме та криза, яку викликає брехня, автоматизм і відсутність самоідентифікації.
Я абсолютно певен, що усі кризи закінчаться, коли КОЖНА людина свідомо скаже: “Я Є…” і далі те, ким дійсно важливо бути людині. І, будь ласка, не треба абстракцій, бо жити в світі іллюзій і брехні набридло.
Отож, хто ти Є, Людино?!…

Previous З днем народження!
Next Archive

About author

You might also like

Культура Прокоментуй!

Для дітей з Дрогобиччини організували мистецький вікенд у Львові

Цими  днями для дітей із сіл Дрогобицького району, у рамках духовно-культурної програми “Мистецький вікенд у Львові”, департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації організував пізнавальну екскурсійну програму Львовом.

Різне

Автори

Нова команда (люди, котрі відроджують діяльність ресурсу з початку 2013 року): Тарас Амброз Оксана Височанська Володимир Бузейчук Ната Гаврильців Олександр Фурман     Тут всі ми, всі, хто писав чи

Львівщина Прокоментуй!

У Львові відзначили річницю від дня народження Олега Ольжича

У четвер, 21 липня, у Львові відбулись заходи з нагоди відзначення 109-річчя від дня народження Олега Ольжича (Кандиби). Про це повідомили в департаменті внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА. Вшанування пам’яті

 • От так і є, кризи нема – це вигадка. Ми лише придумуємо різні ричини щоб нічого не робити.

 • Тарасе, не зовсім так.
  Криза є. Те, що я називаю “криза Особистості”, а вже від того лізуть усі інші кризи та кризочки.

 • Подібні запитання стивив Булгаков ще в 20-х роках минулого сторіччя. Як би нам не було шкода, окремі люди змінюються, натовп ніколи.

 • я не казав про зміну натавпу, а посилання на Булгакова є в самому тексті.
  йдеться про зміну кожної Людини окремо і саме тоді можна сподіватися на структурні зміни у суспільстві.

 • Натовп також перероджується

 • Безперечно, слід починати з себе. Якби кожен так думав, тоді суспільство змінилося б.
  А загалом, важко триматися курсу, коли не знаєш куди плисти.

 • натовп перероджується лише внаслідок зміни кожної окремої Особистості. решта – іллюзія.

 • Владе, після розуміння та усвідомлення критично необхідною є дія. Якщо є усвідомлення, то починати треба з себе – почніть, покажіть особистий приклад для своїх близьких, колег, сусідів.