Ботанічний сад Кривого Рогу

Ботанічний сад Кривого Рогу

Кожен, хто вважає що вміє писати, завжди намагається хоча б разок «оспівати» квітучі сади України. І хоча можливо то чистої води банальщина, але чесно, душа настільки радіє весняним садам і паркам Рідної Неньки, що не боюсь видатись смішною і банальною – хочу трошки і собі наспівати про красу нашої країни в цей час пробудження природи.

Весна в Україні – це завжди прекрасно. Де ще є стільки краси? Наприклад, наша вишня значно крутіша ніж японська сакура. Звичайно оспівана японськими поетами блідо-рожева красуня теж прекрасна, але коли квітне наша вишня в Україні, сакура «відпочиває». Це ж просто несказанно красиво – йдеш по вишневій алеї, вдихаючи тонкий і пряний аромат, посміхаєшся радісно сонцю. Коли ледь-ледь налетить вітерець, він дмуха на ніжні квіти вишні, і ти йдеш, ніби під снігопадом вже. Але то теплий сніг, легкий і духмяний. Не тільки на волосся падають малі пелюстки – ніби на душу лягають радісним легким весняним відчуттям того, що цієї весни все станеться саме так, як повинно статись, і що все-все буде якнайкраще у людей і в України.

Саме таке відчуття маю після походу в Криворізький ботанічний сад. Це диво дивне – свіжість і краса місцевих і екзотичних квітів на північному краї доволі депресивного промислового міста. Чесно кажучи, ніби в оазу попадаєш, коли входиш в ці ворота.

Всі знають Кривий Ріг як сумне і брудне місто. Але навіть тут є справжня краса, і навіть сюди приходить справжня українська Весна.

Адміністративна будівля до речі, дуже гармонічна, оповита диким виноградом. А ще мене розчулив оцей термометр на сосні, канава і мисочка, з якої харчується справжня охорона саду – смішні кудлаті песики породи «двор-тер’єр».

Ботанічний сад Кривого РогуБотанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу3

Тут зараз квітнуть магнолії – справжні кримські. Шикарні квіти.

 Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу

А це бузок. Його тут більше 40 видів. Бузкові алеї – це взагалі краса невимовна – йдеш і млієш від аромату, тихого гудіння бджіл над квітами, і саме від бузково-білого кольору з безліччю його відтінків і напівтонів.

Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу

Тюльпанів тут теж багато і всі різні. Є смішні, є  красиві – на будь-який смак.

Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу

Без екзотики не обійтись – ось так квітнуть справжні африканські кактуси в Кривому Розі.

 Ботанічний сад кривого Рогу Ботанічний сад кривого Рогу

А це справжній камінь, що росте!

Ботанічний сад Кривого Рогу

І ще просто кілька фото з нашого Ботанічного саду. До речі, вибачте шановні, що написано в дещо можливо «притомно»-солодкій манері – настрій такий. Весна, квіти…

 Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу Ботанічний сад Кривого Рогу

Previous Чому я не буду сумувати за ТВі
Next У діаспорі випустили соціальне відео, присвячене українським військовим та їх близьким.

About author

You might also like

Львів прощається із Блаженнішим Любомиром Гузаром

Домовина з тілом Блаженнішого Любомира Гузара прибула до Собору св. Юра. У храмі відслужили чин заупокійної панахиди. У Львові триває прощання із Блаженнішим… Пов’язано

Гройсман: Львів’яни не повинні страждати від безгосподарності міських чиновників

Глава уряду Володимир Гройсман заявив, що вирішення проблеми утилізації сміття у Львові належить до компетенції міської влади, проте Кабмін готовий надати усю необхідну підтримку для врегулювання питання Про це прем’єр

Серйозно Прокоментуй!

Свічка пам’яті

Пов’язано