Освідчення в коханні – проекція на українські традиції

Освідчення в коханні – проекція на українські традиції

Нещодавно, завдяки доступності інтернету, телебаченню та різноманітним масмедіа, на теренах нашої держави почав з’являтися та приживатися цікавій романтичний звичай. Звичай освідчення в коханні, або пропозиція вийти заміж та утворити сім’ю. А прижився він тільки тому, що в українських традиціях були серйозні передумови для цього.

Сватання.

Українським народ має дуже потужні родинні традиції, через це на сватанні була присутня майже вся сімя нареченої та хресний батько чи вуйко нареченого. Останні виконували роль сватів, тобто людей, котрі просили батьків нареченої віддати свою доньку заміж за нареченого.

Обряд сватання на Україні
Якщо сватів запрошували до столу й пригощали, це було натяком на те, що згода можлива. І після того, як на сватанні доходило до згоди, до кімнати заводили наречену і кликали молодого, який в цей час стоя у сінях. Після того, як молоді прилюдно виявляли згоду на шлюб, дівчина пов’язувала руку молодого хусткою, старостів — рушниками.
Свого роду – це був обряд освідчення в коханні і прохання вийти заміж. Після цього наречені йшли до церкви на церковні заручини.

Церковні заручини.

Весілля ніколи не відбувалися колись раніше ніж за рік після сватання. За цей час молодята ходили до церкви на заручини. В Історії Української Церкви митр. Іларіона Огієнка ми читаємо: “По старих українських Требниках, звичайно маємо два чини — чин обручення (заручення) і чин вінчання (шлюбу). По 93 правилу шостого Вселенського Собору, хто заручився, той мусить і повінчатися; а коли б хто повінчався з дівчиною, що була вже заручена з іншим, той «да подлежит вині прелюбодіяння». У нас, в Україні, під багатьма впливами, все-таки давалася воля молодим розійтися навіть після церковних заручин. Цивільні закони не були стійкими на цю справу; спочатку вони забороняли розходитися тим, хто вже заручився, але 3 квітня 1702 р. дано молодим волю по обрученні вінчатися чи розійтися. Року 1775-го російський Синод нарешті наказав з’єднати два чини — заручення та вінчання — в один і заборонив робити їх в різний час.”
Тобто заручини є обіцянкою майбутнього одруження. В давні часи це означало, що наречені могли офіційно зустрічатись, з’являтись разом в публічних місцях, не боячись осуду. Але до моменту звершення таїнства Вінчання вони не можуть жити разом.
Сучасне вінчання складається з заручин і самого вінчання. Але зараз в певних православних колах спостерігається практика розділення у часі цих двох частин таїнства. Тобто маємо ще один традиційний момент, котрий символізував згоду на подружнє життя.

Пропозиція вийти заміж у наш час.

На сьогоднішній день родина, на жаль, уже не відіграє такої великої ролі у церемонії освідчення. Часто-густо батьків ставлять перед фактом – “Я одружуюсь – готуйте гроші на весілля”. А багато молодят навіть просто запрошують батьків у якості гостей на своє весілля, а всіма організаційними питаннями займаються самі.

Освідчення в коханні

Тому, освідчення в коханні і пропозиція вийти заміж, повинна бути в першу чергу святом для обох закоханих. Романтика, креативний та нестандартний підхід вітається і дуже часто таке освідчення перетворюється на справжнє видовище, де задіяні, окрім закоханих, і артисти і музиканти і відео та фото оператори.  Відео з такого освідчення дуже часто стає справжньою родзинкою на самому весіллі. А діти молодят, через багато років, будуть з гордістю дивитися на свого батька і мріяти про своє романтичне освідчення.

Previous Подяка Кулемету
Next Ось вони які блогери за версією Азарова

About author

You might also like

Україна Прокоментуй!

«HighWay» випускає новий кліп. Уперше за три роки…

Гурт «HighWay» нарешті вийшов із «підпілля»: після тривалої творчої паузи хлопці презентували нову пісню – «Звалюю». На неї вони також зняли кліп, який презентують уже зовсім скоро. Про що пісня

Культура Прокоментуй!

У Львові відбудеться фестиваль готельно-ресторанного бізнесу

9-11 листопада у Львові відбудеться найбільший в Україні фестиваль готельно-ресторанного бізнесу – HoReCa Show Lviv, що поєднає на одному майданчику міжнародний конкурс кухарів, бар-шоу, ярмарок фермерських продуктів, виставку обладнання, свято

Культура Прокоментуй!

В УГКЦ проведуть 2-денний курс про соціальне підприємництво

5-6 грудня Благодійний Фонд імені Митрополита Андрея Шептицького спільно з Благодійною організацією «Фонд Горіховий дім»  проведе 2-денний курс «Соціальне підприємництво: від ідеї до втілення» для духовенства, представників монашества, благодійних організацій