Гогольфест: відкриття

Гогольфест: відкриття

4 вересня, як завжди у нашій країні не “завдяки”, а “невзираючи на” “підтримку” держави, у Києві розпочався черговий ГогольФест, який триватиме до 12 вереся і проходитиме на території кіностудії імені О. Довженка. Про це неординарне дітище Влада Троїцького писати загальними словами про все не можна, бо як організація, так і кожна подія стає Подією в нашій державі.

До відкриття фестивалю було присвячено спільний виступ Multiverse іспанського театру La Fura Dels Baus та київського театру “Дах”, який транслювався на Першому національному телеканалі.

Кожна вистава  La Fura dels Baus є унікальною, адже створюється з урахуванням особливостей місця проведення та за активної участі публіки. Так сталося і з київським виступом, який дійсно справив на мене враження події року на театральній сцені. Музичний супровід, в якому перепліталися шалені ударні з фольклорними українськими співами та діджейські сети, незвичні та незвичайні декорації (величезна маронетка, яка крокувала Хрещатиком і Майданом, чи використання підйомного крану для того, щоб підняти акторів догори) усе говорить про те, що такого в Україні не було досі і навряд чи буде найближчим часом.

При цьому, незвачаючи на укрбаністичність та певну “попсовість” вистави вона нагадала мені відразу кілька глибоких традиційних культурних пластів – по-перше, карнавальна культура, про яку багато писав Бахтін, а по-друге гуманізм і певний антропоцентризм, бо за задумом режисери (принаймні на мою думку) увесь Всесвіт крутиться навколо людини, яка має вирватися з замкненого кола повсякденності та стати Людиною, Особистістю.

Вітаю усіх з таким яскравим початком фестивальної осені, а тим, хто не потрапив на Майдан Незалежності і не подивився виступ у прямому ефірі на телебаченні раджу знайти TVRip і подивитися виставу, бо на мене особисто вона справила глибоке враження.

Previous Звернення народного депутата до редактора "Української Правди"
Next З днем народження!

About author

You might also like

Позитивне у переддень Паски

Таке враження, що Україна ніколи нас не залишить без приводу для написання статті до Кулемету. Наразі тем навіть більше, ніж потрібно для однієї пересічної пишучої людини. Що обрати: затверджений нашою

Культура Прокоментуй!

Селами Львівщини мандруватиме мистецький проект “Волоцюги і ляльки”

Протягом 25 – 27 червня у селах Пустомитівського і Перемишлянського районів реалізовуватимуть мистецький проект “Волоцюги і ляльки”. Мешканці сіл стануть першими глядачами допрем’єрної вистави “Божественна комедія”. Про це повідомили в

Культура Прокоментуй!

Музей найдавніших пам’яток Львова запрошує гостей

18 травня дворик Музею найдавніших пам’яток Львова, що на вул. Ужгородській,8 перетвориться на мистецьку площадку: художники відтворюватимуть давні ремесла з використанням природних матеріалів – глини та шкіри. Охочі можуть взяти

  • Бобільше б таких заходів відбувалося на Україні!!