Гогольфест: відкриття

Гогольфест: відкриття

4 вересня, як завжди у нашій країні не “завдяки”, а “невзираючи на” “підтримку” держави, у Києві розпочався черговий ГогольФест, який триватиме до 12 вереся і проходитиме на території кіностудії імені О. Довженка. Про це неординарне дітище Влада Троїцького писати загальними словами про все не можна, бо як організація, так і кожна подія стає Подією в нашій державі.

До відкриття фестивалю було присвячено спільний виступ Multiverse іспанського театру La Fura Dels Baus та київського театру “Дах”, який транслювався на Першому національному телеканалі.

Кожна вистава  La Fura dels Baus є унікальною, адже створюється з урахуванням особливостей місця проведення та за активної участі публіки. Так сталося і з київським виступом, який дійсно справив на мене враження події року на театральній сцені. Музичний супровід, в якому перепліталися шалені ударні з фольклорними українськими співами та діджейські сети, незвичні та незвичайні декорації (величезна маронетка, яка крокувала Хрещатиком і Майданом, чи використання підйомного крану для того, щоб підняти акторів догори) усе говорить про те, що такого в Україні не було досі і навряд чи буде найближчим часом.

При цьому, незвачаючи на укрбаністичність та певну “попсовість” вистави вона нагадала мені відразу кілька глибоких традиційних культурних пластів – по-перше, карнавальна культура, про яку багато писав Бахтін, а по-друге гуманізм і певний антропоцентризм, бо за задумом режисери (принаймні на мою думку) увесь Всесвіт крутиться навколо людини, яка має вирватися з замкненого кола повсякденності та стати Людиною, Особистістю.

Вітаю усіх з таким яскравим початком фестивальної осені, а тим, хто не потрапив на Майдан Незалежності і не подивився виступ у прямому ефірі на телебаченні раджу знайти TVRip і подивитися виставу, бо на мене особисто вона справила глибоке враження.

Previous Звернення народного депутата до редактора "Української Правди"
Next З днем народження!

About author

You might also like

Культура 6 коментарів

Україна: театр абсурду чи ситком серіал?

За свої 30 років, з яких сміливо до свідомих можно віднести 23 (від початку навчання в школі, яка в мене була чи не эдина україномовна 1987 року), я бачив Україну

Культура Прокоментуй!

У «Шевченківському гаю» відбулися «Великодні забави для дітей»

Капелани та волонтери місії «Центру Опіки Сиріт» за підтримки відділу у справах дітей департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на території Музею Народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» провели захід

Львівщина Прокоментуй!

У Львові виступали найкращі світові музиканти

 У неділю, 12 червня, у Львівській філармонії відбувся заключний концерт Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози”. Захід провели за участю всесвітньо відомих скрипалів-віртуозів та Академічного симфонічного оркестру “INSO-Львів”. Про це повідомили

  • Бобільше б таких заходів відбувалося на Україні!!