Європейські елементи українського весілля.

Європейські елементи українського весілля.

За останні роки наше суспільство зазнало багато змін. Змінюється все: політика, бізнес, технології та багато іншого. Ці зміни не обійшли також українського весілля. Зміни хоч і не кардинальні, але помітні. Сьогодні хочу розповісти про  елементи європейського весілля, котрі вже міцно пустили коріння серед українських весільних звичаїв.

Весільний торт – прийшов до нас з Англії і уже є фактично невід’ємною частиною весілля. Ви не раз мабуть бачили, як молодята взявшись за руки разом відрізують перший його шматочок. Цей звичай теж зазнав трансформації. Зараз його розрізають в кінці застілля, а мали б це робити після першого танцю. Це яскравий приклад проектування європейського звичаю на українське весілля. Адже в кінці весілля в нас традиційно різався коровай.

Кидання весільного букета – теж не українська традиція. Адже загальновідомо, що на Україні дівчата кидали фату (вельон, очіпок та інше) щоб більше заміж не виходити. На європейському весіллі кидають букет нареченої. Справа в тому що фати там може просто не бути, або вона може мати дуже символічний характер. Але в цьому елементі присутні моменти ворожіння, що властиві багатьом народам. Адже, хто зловить фату (вельон, очіпок, букет) нареченої, найближчим часом вийде заміж.

Знімання підв’язки – наприклад  у Європі традиційно знімають одну підв’язку, а вже в Америці наречена вдягає їх аж дві підв’язки – обидві на праву ногу. Перша, називається «щасливою», наречений знімає її зубами і кидає своїм друзям-холостякам, щоб швидше одружилися, другу, «солодку» або «медову», залишають до шлюбної ночі. В українському весіллі такого звичаю не було – може тому, що не було цього аксесуару у вбранні нареченої.

Бонбоньєрки – елементи ще дуже мало поширений на нашому весіллі. Кожному гостеві, що прийшов на весілля, молодята роблять маленький пам’ятний подарунок – переважно маленький мережаний мішечок з французьким шоколадом в глазурі.  До нього традиційно прикріпляють картку зі словами подяки від молодят та датою весілля.

Ось кілька найпопулярніший європейських елементів українського весілля.  Звичайно, їх є набагато більше і кожного дня додаються все нові.  Чи добре це, чи ні вирішувати вам. Та, коли вже використовуєте щось незвичайне – потурбуйтеся щоб воно органічно впліталося в загальну канву весілля і не виглядало неприроднім та зайвим.

Більше про весілля можете прочитати у моєму “Блозі бувалого тамади”

Previous Захистимо дітей
Next Катаклізми по-українськи

About author

You might also like

Львівщина Прокоментуй!

У Раві-Руській перепоховають останки загиблих у Світових війнах

У суботу, 7 травня, у м. Рава-Руська Жовківського району відбудеться перепоховання двадцяти п’яти останків загиблих у роки Першої та Другої Світових війн. Захід приурочили до Дня пам’яті та примирення, аби

Львівщина Прокоментуй!

Universal American хоче видати альбом Джамали

Після перемоги на «Євробаченні» Джамалі вирішила працювати над новим альбомом. Про це сьогодні, 21 травня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі, повідомила сама переможниця Міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2016», повідомляє сайт

Культура Прокоментуй!

У Соборі св. Юра відбулась містерія «Страсті Христові»

У Вербну неділю, в Соборі св. Юра у Львові відбувся великопісний концерт-містерія «Страсті Христові», який традиційно проводять напередодні Великодня. Під час містерії звучали композиції з фільму Мела Гібсона «Страсті Христові»

  • Дуже цікаво)) особливо про бонбоньєрки!! Я про таки подаруночки гостям ще не чула, треба буде і собі такі замовити.

  • мені доводилося зустрічатися як з класичними французькими бомбоньєрками (шоколад в глазурі), так і з американськими варіантами – де для жінок дарують парфуми, а для чоловіків – сигарні набори.