Європейські елементи українського весілля.

Європейські елементи українського весілля.

За останні роки наше суспільство зазнало багато змін. Змінюється все: політика, бізнес, технології та багато іншого. Ці зміни не обійшли також українського весілля. Зміни хоч і не кардинальні, але помітні. Сьогодні хочу розповісти про  елементи європейського весілля, котрі вже міцно пустили коріння серед українських весільних звичаїв.

Весільний торт – прийшов до нас з Англії і уже є фактично невід’ємною частиною весілля. Ви не раз мабуть бачили, як молодята взявшись за руки разом відрізують перший його шматочок. Цей звичай теж зазнав трансформації. Зараз його розрізають в кінці застілля, а мали б це робити після першого танцю. Це яскравий приклад проектування європейського звичаю на українське весілля. Адже в кінці весілля в нас традиційно різався коровай.

Кидання весільного букета – теж не українська традиція. Адже загальновідомо, що на Україні дівчата кидали фату (вельон, очіпок та інше) щоб більше заміж не виходити. На європейському весіллі кидають букет нареченої. Справа в тому що фати там може просто не бути, або вона може мати дуже символічний характер. Але в цьому елементі присутні моменти ворожіння, що властиві багатьом народам. Адже, хто зловить фату (вельон, очіпок, букет) нареченої, найближчим часом вийде заміж.

Знімання підв’язки – наприклад  у Європі традиційно знімають одну підв’язку, а вже в Америці наречена вдягає їх аж дві підв’язки – обидві на праву ногу. Перша, називається «щасливою», наречений знімає її зубами і кидає своїм друзям-холостякам, щоб швидше одружилися, другу, «солодку» або «медову», залишають до шлюбної ночі. В українському весіллі такого звичаю не було – може тому, що не було цього аксесуару у вбранні нареченої.

Бонбоньєрки – елементи ще дуже мало поширений на нашому весіллі. Кожному гостеві, що прийшов на весілля, молодята роблять маленький пам’ятний подарунок – переважно маленький мережаний мішечок з французьким шоколадом в глазурі.  До нього традиційно прикріпляють картку зі словами подяки від молодят та датою весілля.

Ось кілька найпопулярніший європейських елементів українського весілля.  Звичайно, їх є набагато більше і кожного дня додаються все нові.  Чи добре це, чи ні вирішувати вам. Та, коли вже використовуєте щось незвичайне – потурбуйтеся щоб воно органічно впліталося в загальну канву весілля і не виглядало неприроднім та зайвим.

Більше про весілля можете прочитати у моєму “Блозі бувалого тамади”

Previous Захистимо дітей
Next Катаклізми по-українськи

About author

You might also like

Культура Прокоментуй!

У п’ятницю на Сколівщині стартує феєричний середньовічний фестиваль “Ту Стань!”

Упродовж 5-7 серпня у селі Урич Сколівського району триватиме Фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань!”. Цього року ідеєю фестивалю є події XIII століття, мета яких була об’єднати Європу в бою

Львівщина Прокоментуй!

Соліст-піаніст Артур Яронь з Польщі готовий зіграти в госпіталі

Соліст-піаніст Артур Яронь з Польщі готовий зіграти в госпіталі Про це він розповів сьогодні, 7 лютого, під час прес-зустрічі на тему: “Польський піаніст зіграє у Львові “героїчного” Бетховена для поранених

Культура Прокоментуй!

Науковці з Китаю і Львівщини проводитимуть спільні дослідження

Промотури для китайських журналістів та молодих вчених, обмін студентами і науковими напрацюваннями – про це говорили перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський та китайські науковці, які спеціалізуються на дослідженні

  • Дуже цікаво)) особливо про бонбоньєрки!! Я про таки подаруночки гостям ще не чула, треба буде і собі такі замовити.

  • мені доводилося зустрічатися як з класичними французькими бомбоньєрками (шоколад в глазурі), так і з американськими варіантами – де для жінок дарують парфуми, а для чоловіків – сигарні набори.